Головна Статті У десятьох містах відкрили центри допомоги потерпілим від сексуального насилля

У десятьох містах відкрили центри допомоги потерпілим від сексуального насилля

1
612

У десятьох українських містах розгорнули центри допомоги для постраждалих від сексуального насильства. Мова йде про Запоріжжя, Дніпро, Київ, Мукачеве, Харків, Херсон, Полтаву, Чернівці, Одесу та Кропивницький. Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на форумі «Повага. Допомога. Справедливість», повідомляє «Укрінформ».

За словами Стефанішиної, українська влада створює умови, щоб постраждалі від сексуального насильства з боку російських військових могли отримати комплексну спеціалізовану допомогу, зокрема юридичну, психологічну й інформаційну.

«Це злочин, який більшість людей через страх, сором, психологічну травму хочуть природним чином назавжди лишити в кутках памʼяті й у тіні свідомості. Це та мета, яку переслідують злочинці: потерпілі будуть мовчати, тому ми робимо все можливе, щоб пояснити важливість звернення по допомогу тим, хто, можливо, не готовий звертатися до правоохоронної системи», — сказала Стефанішина.

За її словами, важливими є нормалізація психоемоційного стану постраждалих, пропрацювання травм насильства. Стефанішина також нагадала, що торік у травні уряд погодив із ООН відповідну програму співробітництва. І саме завдяки співпраці з Офісом спецпредставниці ООН із питань сексуального насилля в Україні розбудували дієвий механізм комплексного реагування на злочини насильства. 

«Ми забезпечуємо точку входу постраждалим до системи комплексної спеціалізованої підтримки: юридичної, соціально-психологічної, інформаційної. Допомога орієнтована на ключові принципи: конфіденційність, безумовність, добровільна інформована згода та безоплатність», — підкреслила політикиня. І додала, що держава працює над створенням таких центрів за кордоном, зокрема з Чехією та Німеччиною.

Читайте також: Як протидіяти сексуальному насильству — новий навчальний курс від «Ла Страда-Україна»

Як повідомлялося, раніше поліція відкрила 70 кримінальних проваджень за фактами вчинення сексуального насильства російськими військовими. А на деокупованих територіях восьми областей створили вісім спеціальних груп поліції, які виявлятимуть і фіксуватимуть сексуальні злочини росіян в Україні.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті