Головна Статті У «Довідник безбар’єрності» додали розділ про взаємодію з людьми, які мають досвід війни

У «Довідник безбар’єрності» додали розділ про взаємодію з людьми, які мають досвід війни

1
817

У «Довіднику безбар’єрності» з’явився розділ про взаємодію з людьми, що мають досвід війни. Про це Олена Зеленська написала у своєму Телеграм-каналі.

«Усі ми за ці понад 600 днів повномасштабної війни набули унікального досвіду. На жаль, цей досвід і про біль, і про втрати. Про життя в очікуванні вдома найріднішої людини і про участь у бойових діях. Як взаємодіяти з людьми, що мають досвід війни, розповідає новий розділ «Довідника безбар’єрності». Кожна з його порад, розроблених фаховими психологами, ґрунтується на простому правилі — повазі до гідності людини», — написала Зеленська.

Поради для взаємодії з людьми, що мають досвід війни

У розділі можна дізнатися, як коректно спілкуватися з учасниками та учасницями бойових дій і людьми, які пережили полон, як підтримати й прийняти людину, як поводитися під час зустрічі з військовими чи як взаємодіяти з ветеранками.

Серед порад, які подає «Довідник безбар’єрності», зазначається, що не варто розпитувати людину про те, де вона була, що робила та бачила на війні.

«Інколи людина не може або не хоче розповідати. Варто пропускати свою цікавість через фільтр: «Для чого я це запитую? Навіщо мені це знати?» Запитання про досвід, мов гачок, можуть витягнути з душі травматичні спогади. Запитання-табу: «А що було на війні?», «Ти бачив загиблих або як хтось помирає?», «У тебе стріляли?», «Ти бачив якісь відірвані частини тіла?», «А де ти вбивав?»


Читайте також: Рух Veteranka запустив подкаст про жінок на бойових посадах


Також у довіднику радять не наближатися до людини з бойовим досвідом зі спини, бути обережними із жестикуляцією, попереджати про голосні звуки, крики, сплески.

«Не знецінюйте досвід запитанням: «Навіщо ти туди пішов/пішла?». Це особливо боляче чути жінкам, які на війні виконують завдання й несуть відповідальність нарівні з чоловіками, щоб потім удома почути: «Ти ж могла сидіти тут із дітьми?!»

Також наголошують, що не потрібно демонструвати жаль. Навіть якщо це виходить ненавмисне, коли людина хоче проявити співчуття. Натомість краще зосередитися на тому, як можна підтримати людину, а не вганяти її в стан жертви.

«Війна змінює не лише людину, яка була на полі бою, але й членів її сім’ї. Саме тому важливо підтримувати сім’ї тих, хто воює. Впевнена, ми, як суспільство, маємо приділити величезну увагу етиці спілкування. А новий рік стане роком поваги та вдячності до тих, хто має безмежну сміливість боронити нас на фронті», наголосила Зеленська.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті