Головна Статті У Харкові низку вулиць перейменували на честь відомих українок

У Харкові низку вулиць перейменували на честь відомих українок

1
863

У Харкові перейменували 367 топонімів, назви яких були пов’язані з Росією. Серед іншого, чотири вулиці та два провулки перейменували на честь видатних українських жінок.

Зокрема, у місті з’явилася вулиця, названа на честь української волонтерки та військовослужбовиці 46 окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» Яни Червоної. Воячка загинула 2 квітня 2019 року внаслідок мінометного та артилерійського обстрілу.

У березні громадська організація «Сфера» провела акцію щодо перейменування вулиці на честь військовослужбовиці Яни Червоної

Колишня вулиця Барнаульська тепер носитиме ім’я української громадської діячки, журналістки, авторки мемуарів, перекладачки, докторки філософії Надії Суровцової. Також відтепер у Харкові буде вулиця імені акторки Марії Заньковецької.


Читайте також: Марія Тахтаулова: Ми дізнаємося чимало імен відважних жінок, які пішли захищати нашу державу


Крім того, є вулиці та провулки Харкова, названі на честь письменниці, меценатки, фольклористки та публіцистки Олени Пчілки, історикині та етнографки Олександри Єфименко та художниці-живописниці та депутатки Верховної Ради УРСР 3–4-го скликань Тетяни Яблонської.

«Це важливий крок спільних зусиль влади та громади Харкова у напрямку видимості внеску жінок в історію країни та міста. Сподіваємося, що у майбутньому ця тенденція буде продовжуватися, бо відсоток жіночих імен у топонімічних назвах є дуже малим», —відзначили в Центрі гендерної культури.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті