Головна Статті У Харкові презентували гендерний паспорт міста

У Харкові презентували гендерний паспорт міста

0
809

У Харкові в рамках форуму «Місто твоїх можливостей» відбулася презентація гендерного паспорту міста. Про це повідомила депутатка міськради, голова комісії з гуманітарних питань Ольга Чичина.

За її словами, аналіз даних для складання паспорта вівся близько року, в результаті були визначені групи людей, що живуть в Харкові, та їхні потреби.

«Усі ми щодня отримуємо сотні послуг, які надає влада, бізнес, громадські організації. І всі мріємо про високу якість життя. Але я думаю, що ви погодитеся, що кожен із нас мріє про різне життя — підлітки, молодь, підприємці, батьки, люди похилого віку — у кожного своє поняття «якості життя». Гендерним паспортом ми даємо відповідь на питання, хто наші харків’яни і харків’янки — скільки їм років, скільки вони заробляють, чим хворіють і ще багато цікавого», — пояснила депутатка.

Зазначається, що паспорт було розроблено для кращого розуміння ситуації, оскільки для задоволення потреб і вирішення проблем різних груп людей необхідні різні стратегії. Такий аналіз допомагає зрозуміти наслідки планування розвитку кожного конкретного міста та його пріоритети.

«Паспорт створений не лише для виконавчих органів міської ради, а й для бізнесменів, громадських організацій, які повинні знати, чого потребують люди. Ми хочемо створити рівні можливості для реалізації та зростання всіх жителів — якісну освіту, медичне обслуговування, соціальна підтримку», — додала Чичина.

Вона також зауважила, що наступним кроком стане розробка конкретного плану дій у сфері гендерної рівності, який врахують у Стратегії розвитку Харкова.

Нагадаємо, в грудні 2018 року депутати Харківської міської ради проголосували за проект рішення про приєднання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Створення гендерного паспорту є одним з кроків в імплементації Хартії.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті