Після того, як трансгендерну американку Сару Ештон-Сірілло призначили новою спікеркою інформаційного проєкту ЗСУ, вона потерпає від цькування з боку російських пропагандистів.
Сара Ештон у перші дні повномасштабного вторгнення приїхала в Україну, підписала контракт. Проходила службу в одній із бригад ТрО, була бойовою медикинею. Отримала поранення, але після одужання знову повернулась до ЗСУ. У червні цього року Сару призначили спікеркою ЗСУ.
«Ми розпочинаємо новий англомовний проєкт. Він спрямований на аудиторію США та Європи. Вести його буде відома журналістка з Сполучених Штатів Сара Ештон. Мета проєкту — доносити до громадян США та Європи правдиву оперативну інформацію про події в Україні, про хід бойових дій. Аби російським пропагандистам не дати жодного шансу спотворювати інформацію», — прокоментував призначення голова пресцентру Сил оборони Олексій Дмитрашківський.
В інтерв’ю виданню El Pais СараЕштон заявила, що бійці в її підрозділі знають про її трансгендерність. Але якщо й були якісь запитання щодо її гендеру, то, як вона каже, лише з цікавості, а не щоб образити чи зачепити.
Згодом Сару почали хейтити у російських медіа. Також про її призначення написали кілька російських пропагандистських телеграм-каналів, які акцентували увагу саме на тому, що вона трансгендерна жінка.
Гомофобні жарти та цькування
Російські медіа вживали некоректну лексику, цькували Сару Ештон, принижували українську армію гомофобними жартами.
Згодом в українських соцмережах теж з’явилися огидні гомофобні заяви про призначення Ештон.
В інстаграмі Військові ЛГБТІК+ зауважили, що «опоненти спільноти відреагували гомофобними заявами, зокрема, український військовий Сергій Бондар відреагував 10-ма постами із гомофобними та трансфобними заголовками. Так само гомофоб Богдан Ходаковський, відомий своєю діяльністю в організації «Традиція і Порядок», висловився проти Сари. У Твіттері до булінгу підключилися Андрій Тарасенко та акаунт Правого Сектору».
У свою чергу, заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала реакцію російських ЗМІ, зауваживши, що такий розголос тільки збільшив аудиторію військовослужбовиці. Маляр наголосила, що Ештон інформує англомовну аудиторію та об’єктивно висвітлює події війни, розв’язаної Росією проти України, спростовує російські фейки та пропаганду.
Читайте також: Побажання смерті та цькування: чому Аліна Михалова потерпає від кібербулінгу
«У Сари велика американська аудиторія. З 25 червня до 23 липня охоплення аудиторії Сари тільки в Twitter становило 28,3 млн користувачів. Чому так збудилися хейтом ворожі соцмережі, зрозуміло. Утім, це тільки збільшило аудиторію Сари», — зазначила Маляр.