Головна Статті У МОН анонсували розробку Стратегії впровадження гендерної рівності в освіті

У МОН анонсували розробку Стратегії впровадження гендерної рівності в освіті

0
961
Хлопчик і дівчинка в школі. Світлина зроблена до затвердження Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти
Фото: freepik.com

Міністерство освіти та науки України анонсувало розробку та затвердження Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року.

«Стереотипи про роль жінок і чоловіків мають змінитися, починаючи зі сфери освіти. Саме тому МОН є одним із суб’єктів міжнародної ініціативи «Партнерство Біарриц» і виконує зобов’язання з утвердження гендерної рівності», – зауважив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За його словами, просвітницька діяльність із  питань  гендерної рівності здійснюється в закладах освіти відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».

Міністр нагадав, що з ініціативи першої леді Олени Зеленської Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарриц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

Що таке «Партнерство Біарриц»?

Україна взяла на себе зобов’язання в п’яти сферах: 

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення 
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків 
  • запобігання насильству 
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей

Згідно з Планом заходів партнерства, затвердженим урядом, Міносвіти є відповідальним виконавцем за забезпечення наскрізності принципів гендерної рівності в освіті, що передбачає:

  • розроблення та затвердження Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року;
  • затвердження плану заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності  у сфері освіти до 2030 року;
  • запровадження антидискримінаційної експертизи освітнього контенту.

У Міносвіти наголошують, що вихідними позиціями запровадження гендерної рівності в закладах освіти є принцип гуманізації та демократизації освітнього процесу, змістом яких є повага до жінки та чоловіка, відсутність насилля, толерантні стосунки, забезпечення рівності між чоловіком та жінкою, розширення прав і можливостей жінок. 

Читайте також: Партнерство Біарриц: спростування фейків, міфів та домислів

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» МОН забезпечує проведення експертизи освітніх програм, підручників та навчальних посібників для закладів освіти щодо відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.

Також повідомляється, що з 2018/2019 навчального року в усіх закладах загальної середньої освіти вивчається курс «Громадянська освіта». Відповідно до програми учні ознайомлюються з такими поняттями як дискримінація, гендерна рівність, трансформація моделей сім’ї тощо.

Нагадаємо, 16 грудня 2020 року уряд схвалив План заходів з реалізації «Партнерства Біарриц».

Мова йде про ініціативу, що була започаткована лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарриц (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.

Тим часом, приєднання України до «Партнерства Біарриц» в грудні 2019 року ініціювала перша леді Олена Зеленська, оголосивши про це під час проведення Українського жіночого конгресу.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті