Головна Статті Україна приєднається до Міжнародного партнерства Біарриц за гендерну рівність

Україна приєднається до Міжнародного партнерства Біарриц за гендерну рівність

0
1,161

Україна приєднається до Міжнародного партнерства Біарріца за гендерну рівність. Про це проголосила перша леді України Олена Зеленська, відкриваючи Третій український жіночий конгрес у Києві.

«Я ініціюю приєднання України до міжнародного партнерства Біарріца», – заявила Олена Зеленська у своїй промові.

За її словами, відповідного листа підготовано від імені Президента України і скеровано до віцепрем’єра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби.

«Уже 17 грудня 2019 року Дмитро Кулеба вручить цього листа міністру з гендерної рівності Франції», – повідомила перша леді.

Далі, за її словами, буде розпочато офіційну процедуру приєднання.

Дмитро Кулеба, виступаючи на Конгресі, підтвердив, що це доручення буде виконано.

«Ми хочемо використати приєднання до Біарріца, щоб в Україні в усіх гілках влади сприймали гендерну рівність і рівне партнерство не як нав’язаний обов’язок, а як норму», – наголосив віцепрем’єр.

Нагадаємо, що на саміті G7 у Біарріці, 25 серпня 2019 року, виконавчий директор ООН з прав жінок Фумзіле Мламбо-Нгука спільно з лауреатами Нобелівської премії Надею Мурад та Денісом Мюквеге представили доповідь Консультативної ради з питань гендерної рівності лідерам G7.

Спираючись на рекомендації Консультативної ради з гендерних питань, світові лідери започаткували Партнерство Біарріца. Воно включає зобов’язання як членів G7, так і запрошених країн, таких як Індія, Сенегал, Чилі та Австралія, прийняти нове законодавство, що сприятиме просуванню гендерної рівності.

Рекомендації зосереджуються на чотирьох ключових сферах: ґендерне насильство; рівний доступ до освіти та медицини; забезпечення рівних економічних можливостей для жінок і чоловіків; припинення дискримінації в політиці та забезпечення участі жінок у громадському житті.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті