Головна Статті У Німеччині вводять жіночу квоту у керівництві компаній

У Німеччині вводять жіночу квоту у керівництві компаній

0
818

Коаліційний уряд Німеччини погодив законопроект про обов’язкову квоту для жінок у вищих керівних органах публічних компаній країни, пише The Guardian.

Повідомляється, що система добровільних зобов’язань компаній щодо дотримання гендерної рівності, яка діяла раніше, не досягла успіху. Тому віднині до правління публічної компанії, яке складається більше ніж з трьох членів, має входити щонайменше одна жінка.

«Цей прорив має історичне значення. Ми поклали край тому, щоб у великих компаніях не було жінок у правлінні і подаємо приклад стійкого сучасного суспільства», — заявила міністерка у справах жінок Франциска Гіффай.

Крім того, законопроект передбачає введення 30% частки для жінок у радах директорів компаній із мажоритарною часткою держави.

Також додаткова квота буде введена для «корпорацій публічного права», таких як медичні страхові компанії та установи пенсійного страхування і страхування від нещасних випадків, а також Федерального агентства зайнятості.

Відповідно до вересневого опитування, проведеного шведсько-німецьким фондом AllBright, жінки становлять 12,8% членів правління 30 найбільших німецьких компаній, включених до індексу блакитних фішок Dax. Для порівняння частка жінок у правліннях аналогічних компаніях США становить 28,6%, у Великобританії – 24,5% і 22,2% у Франції.

Дослідження також продемонструвало, що кількість компаній з індексу Dax без жодної жінки у раді директорів зросла з шести в 2019 році до 11 на даний час.

Зазначається, що ініціатива уряду викликала невдоволення у німецького бізнесу, який вважає це невиправданим втручанням із боку держави.

Нагадаємо, в Україні останні роки теж було кілька ініціатив, що стосувалися запровадження квот у наглядових радах підприємств.

Так, у березні 2019 року Комітет Верховної Ради з питань економічної політики рекомендував прийняти в першому читанні за основу законопроект № 9528 щодо рівного гендерного представництва у наглядових радах держпідприємств. Документ так і не був проголосований. У серпні 2019 року його відкликали.

Однак у березні 2020 року в Раді було зареєстровано законопроект № 3193 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних прав та можливостей громадян із представництва у наглядових радах та органах правління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків.

Проєктом закону передбачається запровадження норми про обов’язковість представництва професіоналів кожної статі на рівні 40% у наглядових радах державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток) належать державі, та державних банків. Перехідні положення передбачають поступовість впровадження зазначених змін, виходячи із того, що деякі державні компанії та державні банки вже створили наглядові ради без врахування вимог представленості. Тому в наступні два роки з дня набрання законом чинності допускається робота наглядових рад, в яких недопредставлено одну із статей – на рівні 20 % замість 40% від загального складу наглядової ради.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті