Головна Статті У Полтаві розробили гендерний паспорт міста

У Полтаві розробили гендерний паспорт міста

0
954

Для Полтави розробили гендерний паспорт міста, повідомляє портал міської ради. Мова йде про аналітичне дослідження, що відображає демографічну ситуацію у місті та ступінь залучення чоловіків і жінок у різні сфери життєдіяльності міста.

У паспорті систематизована інформація щодо демографічної ситуації, охорони здоров’я, зайнятості населення, освіти і науки, фізичної культури та спорту, представництва чоловіків і жінок в органах місцевого самоврядування, а також протидії гендерно зумовленому насильству у місті Полтаві.

Також повідомляється, що гендерний паспорт розроблений на основі даних, отриманих від Головного управління статистики у Полтавській області, Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, виконавчих органів Полтавської міської ради, закладів вищої освіти міста Полтави.

«Розробка гендерної політики міста Полтави на основі гендерного паспорта дасть можливість більш детально зрозуміти рівень гендерної рівності у місті та здійснювати гендерно орієнтоване бюджетування міста, що сприятиме соціально-економічному розвитку громади», – наголосили в міській раді.

Ключові факти, отримані у результаті гендерного дослідження:

– Станом на 1 січня 2020 р. постійне населення міста Полтави становило 279628 осіб, з них 53,8 % – жінки та 46,2 % – чоловіки. На 1000 жінок припадає 859 чоловіків.

– Середній вік населення міста Полтави зріс з 38 років (01.01.2002 р.) до 42 років (01.01.2020 р.), що підтверджує світовий тренд старіння населення. Середній вік чоловіків зріс до 42 років, а жінок – до 44 років.

– У Полтаві жінки у порівнянні з чоловіками раніше вступають у шлюб. Жінки найчастіше виходять заміж у 20-24 роки, а чоловіки найчастіше одружуються у 25-29 років.

– Чисельність народжених хлопчиків превалює. За період 2000-2019 рр. на 100 дівчаток у середньому народилось 110 хлопчиків.

– Серед лікарів усіх спеціальностей у місті Полтаві переважають представниці жіночої статі (85,7 %).

– У гендерній структурі безробітних міста Полтави переважають жінки, а серед безробітних осіб з інвалідністю – чоловіки.

– У Полтаві серед загальної кількості дітей у закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладах переважать хлопчики. В той час як у гендерній структурі здобувачів вищої освіти переважать представниці жіночої статі.

– У закладах вищої освіти серед кандидатів наук переважають жінки (68,0 %), в той час як ступені докторів наук переважно мають чоловіки (54,0 %).

– У дитячо-юнацьких спортивних школах міста Полтави переважать хлопці (75,6 %).

– У гендерній структурі органів місцевого самоврядування превалюють жінки (74,0 %). Проте за категоріями посад органів місцевого самоврядування співвідношення жінок і чоловіків відрізняється. У третій категорії посад переважають чоловіки, а у категоріях посад з четвертої по сьому – жінки. У депутатському корпусі Полтавської міської ради сьомого скликання – 20,0 % жіночої статі та 80,0 % чоловічої статі.

– У 2019 р. було зареєстровано 4068 звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з них: 3212 від жінок, 776 від чоловіків та 80 від дітей.

Нагадаємо, раніше у Харкові презентували новий гендерний паспорт міста. Крім того, розробкою цього документа займаються у Кропивницькому.

Також стало відомо, що Київська міська державна адміністрація ініціювала створення «Гендерного паспорта Києва».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті