Головна Статті У Радбезі ООН говорили про участь українок у миротворчих місіях

У Радбезі ООН говорили про участь українок у миротворчих місіях

0
426

Україна підтримує намір ООН більше залучати жінок до миротворчості ООН, нагадує про внесок українок не лише до миротворчих місій у світі, але й у захист власної країни, яка нині конче потребує миротворчості ООН для досягнення миру. Про це заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час виступу на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН, присвячених ролі жінок в операціях з підтримання миру, повідомляє Укрінформ.

«Українські жінки роблять значний внесок до миротворчих операцій у всяких гарячих точках у світі. Нині ж вони роблять ще більше, захищаючи власну землю від іноземної агресії, включно зі службою в Операції Об’єднаних Сил на українському Донбасі», – заявив Єльченко.

Читайте також: ООН потребує більше жінок-миротвориць

Звертаючись до присутніх на засіданні, український дипломат нагадав, що Україна завжди була потужним та надійним партнером організації у її миротворчій активності.

«Українські миротворці, чоловіки та жінки, стали частиною низки історій успіху миротворчих операцій ООН. Серед останніх – місія у Ліберії, де український контингент, устаткований штурмовими та військово-транспортними гвинтокрилами бере активну участь в операції із самого початку», – зауважив Єльченко.

Єльченко також поінформував засідання Ради безпеки щодо історичного прогресу у гендерній рівності у збройних силах України, досягнутому протягом останніх років. Зокрема, розвитку законодавства, планування та бюджетної політики для включення питання жінок, безпеки та миру у реформу сектору оборони та безпеки, що триває.

«Цифри говорять самі за себе. За останні п’ять років, кількість жінок, які служать у Збройних силах України, зросла до 10,6% або близько 25 тисяч. Нині у рангу полковниці вже 70 жінок», – розповів Єльченко.

Читайте також: ООН планує досягти гендерного балансу у вищому керівництві вже у 2021 році

Постпред України при ООН додав, що вступ до сили закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях”, дозволив жінкам підписувати контракти на військову службу та мати доступ до низки раніше недоступних військових звань, професій та рівної відповідальності протягом служби.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті