Головна Статті У Румунії скасували перевірку на незайманість

У Румунії скасували перевірку на незайманість

1
411

У Румунії офіційно заборонили перевіряти дівчат і жінок на незайманість на вимогу приватних осіб. Таким чином обстеження статевих органів для встановлення незайманості тепер можна проводити лише в межах офіційних процедур на вимогу влади. Про це пише Little black book.

Рішення про скасування так званих «сертифікатів незайманості» ухвалили після протестів. У червні 2022 року креативне агентство DDB Romania у партнерстві з Мережею із запобігання та боротьби з насильством щодо жінок розпочали кампанію #UnExaminable, яка викликала сильний резонанс у національних і міжнародних ЗМІ. Через тиждень після початку кампанії петиція про скасування тестування на незайманість зібрала понад 40 000 підписів.

Читайте також: В індонезійській армії скасували перевірку жінок на незайманість

«Нашою метою було показати, що незайманість – це лише соціальна, культурна й релігійна концепція, яка відображає гендерну дискримінацію щодо дівчат і жінок. А також те, що ці тести не мають медичного значення й можуть завдати психологічної шкоди тим, хто їх проходить», — розповіла креативна директорка DDB Romania Роксана Ніта.

Кампанія #UnExaminable складалася зі зворушливого відео, у якому дівчина проходила тестування на незайманість. У ролику вона розповідає про хвилювання, із яким стикається перед майбутнім тестуванням.

У 2019 році в Румунії тести на незайманість становили 2% усіх обстежень у підрозділах Інституту юридичної медицини імені Міни Міновичі (INML). Це близько тисячі тестів на рік.

У ВООЗ тести на цноту називають порушенням прав людини. До того ж, немає наукових доказів, що цей метод може підтвердити, чи мала жінка вагінальний секс. Із медичної точки зору перевірка дівочої пліви дає менше ніж 10% точності у визначенні незайманості дівчат і жінок, які обстежуються. Таким чином, тест практично марний, а процедура може завдати травми обстежуваним.