Головна Статті У школах Дніпропетровщини проведуть гендерний аудит

У школах Дніпропетровщини проведуть гендерний аудит

3
826

У п’яти школах Дніпропетровщини проведуть гендерний аудит. Таку ініціативу розпочала ГО «Гендерний клуб Дніпро» для чотирьох громад області – школи обрали у Павлограді, Кам’янському, Жовтих Водах та Марганці. 

«Гендерний аудит – це не нове поняття для світу, але відносно нове для України. Фактично, це аналіз того наскільки певні інститути чи громади досягають політики гендерної рівності. Метою такого дослідження є можливість виявити чи застосовують дискримінаційні практики у закладах, а також відзначити гарні напрацювання у сфері просування гендерної рівності», – коментує Анна Мягких, керівниця «Гендерного клубу Дніпро».

Навчальні заклади, які беруть участь у проєкті, будуть проводити гендерний аудит у кілька етапів.

Читайте також: В Апараті Верховної Ради вирішили проводити гендерний аудит

Спочатку відбудеться аудит освітнього простору. Під час цього аналізуватиметься приміщення і території навколо шкіл. Аудитори проаналізують, наскільки зручний та доступний простір, також важливою складовою на цьому етапі є аналіз плакатів, дошок оголошень, інших візуальних елементів щодо того, які меседжі вони транслюють,  чи не використовують стереотипних чи дискримінаційних суджень.

Далі проходить аудит освітнього середовища. У межах цього етапу аналізують і простір, і навчальні програми. Зокрема, визначають чи почувають учні себе в безпеці на території школи, а також проводять аудит навчальних програм, де визначають чи є в учнів та учениць однакові можливості у доступі до освітніх дисциплін, плюс аналізують виховні заходи, зокрема, як відзначають свята, чи не висвітлюють стереотипи.

«До цього аудиту ми залучаємо представниць та представників шкіл, тобто це такий «самоаудит». Це важливо, адже потрібно, щоб у навчальному закладі були люди, які пройшли цю процедуру, розуміли її методику та цінність, і самі далі могли розвивати у своєму закладі політику гендерної рівності. У перспективі ми сподіваємось, що у навчальних закладах, які брали участь у нашому проєкті, з’являться гендерні уповноважені», – зазначає Анна Мягких.

Читайте також: Гендерний аудит у МЗС: Лише 38% жінок вважають, що мають рівні кар’єрні можливості з чоловіками

Окрім аудиту, проєкт також передбачає навчання освітян та учнів принципів рівності жінок і чоловіків, захисту прав та навичок убезпечення від насильства.

У підсумку планують розробити Стратегію гендерної рівності, інклюзії та безпеки для навчальних закладів Дніпропетровщини. 

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті