Головна Статті У Туреччині жінки протестують проти виходу країни зі Стамбульської конвенції

У Туреччині жінки протестують проти виходу країни зі Стамбульської конвенції

2
249

У Стамбулі тисячі активісток взяли участь у протестах проти рішення президента Реджепа Тайїпа Ердогана вийти зі Стамбульської конвенції про запобігання насильству щодо жінок. Країна може це зробити вже 1 липня.

Про це повідомляє Новое время

Жінки організували велику акцію протесту в Стамбулі 19 червня. На демонстрації було багато поліції, а учасниці акції тримали плакати із надписами «Стамбульська конвенція – наша».

«Люди дійсно бояться, що їхні права, які сьогодні у Туреччині вже в дуже складному становищі, будуть ще більш обмежені», – заявила репортерка Шона Бхаттачар’я.

Читайте також: Як допомогти у ратифікації Стамбульської конвенції: покроковий план

За її словами, протестувальниці будуть продовжувати боротьбу до 1 липня, коли Туреччина офіційно відмовиться від членства в Стамбульській конвенції. Вони вимагають ухвалити закон, що забезпечує додатковий захист прав жінок.

20 березня Ердоган вивів Туреччину з Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством – Стамбульської конвенції.

Багато консерваторів у Туреччині вважають, що конвенція підриває «сімейні цінності», заохочуючи насильство. Вони також вороже ставляться до принципу гендерної рівності та недискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, закріпленому в Стамбульській конвенції, і розглядають його як «пропаганду гомосексуальності».

Читайте також: Стамбульський прецедент: чому Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Критики виходу з пакту заявили, що це ще більше відштовхне Туреччину від цінностей Європейського Союзу, кандидатом на приєднання до якого вона залишається. Вони стверджують, що угоди необхідно виконувати більш суворо.

Рада Європи, лідери ЄС та США розкритикували це рішення влади Туреччини, закликавши повернутися до конвенції.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті