Головна Статті У Єгипті ухвалили закон про анонімність жінок, що повідомляють про сексуальне насилля

У Єгипті ухвалили закон про анонімність жінок, що повідомляють про сексуальне насилля

1
960

Парламент Єгипту схвалив новий закон про гарантування анонімності жінок, які заявляють про зґвалтування чи сексуальні домагання. Таким чином у країні хочуть заохотити жінок та дівчат повідомляти про випадки сексуального насильства, повідомляє Фонд Thomson Reuters.

Поштовхом для прийняття закону стало те, що сотні жінок у рамках кампанії #MeToo почали відкрито розповідати в соціальних мережах про те, що їм довелося пережити.

Депутатка Гада Гаріб наголосила, що закон є одним із кроків «на довгому шляху до реалізації низки інших ініціатив, які покликані захищати права жінок».

«Уряд зауважив, що спостерігається різке зменшення кількості повідомлень про випадки сексуального насильства. Це тому, що жінки бояться соціальної стигматизації», – розповіла політикиня.

Вона сподівається, що прийняття закону сприятиме тому, що жінки перестануть боятися і вже найближчим часом збільшиться кількість повідомлень про сексуальне насилля.

Законопроект був схвалений урядом на початку липня та поданий до парламенту Міністерством юстиції. Одним із поштовхів до розгляду стало оприлюднення історії студента із заможної родини, якого заарештували через підозру в зґвалтуванні та шантажі кількох жінок. А поки тривало розслідування, ця справа активізувала хвилю #MeToo в Єгипті. Національна рада у справах жінок повідомила, що після оприлюднення обставин справи впродовж п’яти днів до них надійшло 400 скарг, що стосувалися сексуального насилля, а сотні жінок почали ділитися своїми історіями в соціальних мережах.  

Ще більший резонанс виник, коли стало відомо про зґвалтування у каїрському готелі, до якого ймовірно були причетні шестеро чоловіків із впливових багатих родин.

Національна рада у справах жінок відреагувала заявою, в якій наголосила, що підтримує всіх дівчат і жінок, які потерпали від сексуального насилля, і надасть кожній необхідну підтримку. Також усіх, хто стикався з нападами, закликали звертатися як до ради, так і до правоохоронних органів, і повідомляти про факти насильства.

Опитування Фонду Thomson Reuters в 2017 році визнало Каїр найнебезпечнішим мегаполісом для жінок, а 99% жінок в Єгипті, опитаних ООН у 2013 році, повідомили про сексуальні домагання.

Обурення з приводу нападів на жінок біля площі Тахрір під час урочистої інавгурації президента в 2014 році призвело до прийняття нового закону. Сексуальні домагання почали каратися тюремним ув’язненням щонайменше на шість місяців, але багато активістів та активісток вважають таке покарання занадто слабким.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті