Головна Статті Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» з утвердження гендерної рівності

Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц» з утвердження гендерної рівності

2
1,213

Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарриц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх, повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Нагадаємо, у травні Кабінет Міністрів підтримав приєднання України до міжнародного «Партнерства Біарриц». Тоді ж міністр закордонних справ Дмитро Кулеба направив відповідного листа уряду до МЗС Франції (Міністерство Європи за закордонних справ Франції) із заявою щодо участі України в проекті на постійній основі.

«Мене тішить думка, що наші країни об’єднають свої зусилля заради рівності між жінками та чоловіками, знайшовши в цій тематиці, яка є одним з ключових пріоритетів у міжнародній діяльності Франції, ще одну нагоду для розвитку співпраці. Нові зобов’язання, які було взято українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях у рамках «Партнерства Біарриц», – зокрема ті, що стосуються надання відпустки для догляду за дитиною як матері, так і батьку або ж впровадження законодавства щодо боротьби з проявами насильства домашнього, сексистського чи сексуального характеру, – є потужними кроками, що несуть конкретні зміни», – зазначається у листі Жан-Іва Ле Дріана, міністра закордонних справ Франції.

У свою чергу, ініціаторка приєднання України до «Партнерства Біарриц», перша леді Олена Зеленська наголосила, що участь України є важливим кроком на шляху до встановлення рівності в широкому сенсі – незалежно від статі, віку, культурних, фізичних або ментальних відмінностей.

«Досвід і підтримка країн-учасниць та експертиза, зібрана в межах «Партнерства Біарриц», безумовно, стануть величезною допомогою в роботі над створенням рівних можливостей для всіх українців», – додала вона.

У своєму вітальному слові Етьєн де Понсен, посол Франції в Україні, зазначив що Франція рада знайти в Україні нового партнера й разом просувати права жінок та дівчат.

«Ми сподіваємося, що ця співпраця буде довгою та плідною. Також ми запрошуємо Україну до участі у Форумі «Покоління рівності», організованому ООН-Жінки, Мексикою та Францією з метою мобілізації всіх, хто працює задля встановлення рівності між жінками та чоловіками й бере на себе амбіційні зобов’язання в цій сфері», – сказав посол.

На важливості приєднання України до «Партнерства Біарриц» наголосила також віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

«Нерівність в будь-яких формах не тільки принизлива для суспільства, а й гальмує його розвиток. Приєднання України означає, що ми активізуємо наші зусилля на шляху до гендерної рівності, тобто рівності між чоловіками та жінками. Ми також заявляємо про себе як про невід’ємного учасника загальноєвропейського цивілізаційного процесу» – зазначила політикиня.

У межах «Партнерства Біарриц» Україна як повноправна учасниця бере на себе зобов’язання у п’яти сферах:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей засадам рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей;

Нагадаємо, «Партнерство Біарриц» було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.

Тим часом, приєднання України до «Партнерства Біарриц» в грудні 2019 року ініціювала перша леді Олена Зеленська, оголосивши про це під час проведення Українського жіночого конгресу.

50%

Фото пресслужби Офісу президента України
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті