Головна Статті Українка Іванна Волочій балотується до Європарламенту від Латвії

Українка Іванна Волочій балотується до Європарламенту від Латвії

0
1,310
Іванна Волочій
Іванна Волочій

Українка Іванна Волочій стала однією з головних кандидаток Латвійської ліберальної партії Kustiba Par! (у перекладі «Рух За!») на виборах до Європарламенту, які відбудуться у червні. Про це пише «Європейська правда».

Разом із Волочій до Європарламенту від партії Kustiba Par! також кандидує латвійка Лінда Цурика.

Іванна Волочій родом із Івано-Франківська, протягом останніх 17 років вивчає питання ЄС та працює в європейських інституціях. У разі обрання Волочій стане першою євродепутаткою-українкою за ідентифікацією, етнічним походженням та світоглядом.


Читайте також: Українка Лілія Усік стала депутаткою парламенту Берліна


«Надання Україні голосу в Європарламенті зараз є важливим, як символічно, так і практично. Це покаже, що, незважаючи на жорстокість війни і невіру багатьох у швидку перемогу, незважаючи на Путіна і Орбана, Україна впевнено рухається до повноправного членства в європейських інституціях», — заявила Іванна Волочій.

Те, що вона очолить виборчий список, ще не гарантує політикині перемоги, оскільки у Латвії європейські вибори проходять за системою «відкритого списку», де громадяни віддають голос не лише за партію, а і за конкретного кандидата чи кандидатку.

Партія Kustiba Par!, від якої балотується Волочій, зробила вступ України до ЄС та НАТО головною метою своєї програми в Європі.

«Нашим головним завданням були і залишаються рішучі дії ЄС для припинення російської агресії. І ми зробимо все можливе, щоб протягом 10 років реформована Україна приєдналася до реформованого ЄС», — йдеться у програмі партії.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті