Головна Статті Уряд затвердив програму протидії торгівлі людьми

Уряд затвердив програму протидії торгівлі людьми

1
656

Кабінет міністрів України затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

«Сьогодні час оновити підходи до протидії торгівлі людьми в Україні, і ми бачимо готовність держави це зробити», — зазначила експертка проєкту SURGe Олена Зайцева, яка долучилася до розробки програми.

Програма спрямована на підвищення розкриття злочинів у сфері торгівлі людьми та зменшення вразливості українок і українців до ситуацій торгівлі людьми. А також на посилення співпраці між відповідними органами влади та на адаптацію законодавства до кращих світових практик.

Читайте також: Пільги для вдів: чому держава знецінює там, де мала б підтримати

Повідомляється, що програма сприятиме руху України в напрямку європейської інтеграції. Адже вона спрямована на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

«Унаслідок збройної агресії Росії проти України розпочатої у 2014 році, та повномасштабного вторгнення зросла кількість злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, на території України.

Масове переміщення громадян з тимчасово окупованих територій та територій, на яких тривають бойові дії, пошук нового місця проживання, роботи, високий рівень конкуренції на ринку праці. Усе це призвело до підвищення рівня уразливості громадян і виникнення ризику потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми», — йдеться у тексті програми.

Кожну сьому людину, постраждалу від торгівлі людьми, змушували займатися проституцією

У документі також наводять тривожну статистику. У країнах Європи понад 140 000 осіб потрапляють у ситуації, пов’язані з насильством та сексуальною експлуатацією. Кожну сьому постраждалу від торгівлі людьми особу змушували займатися проституцією.

За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) — Агентства ООН з питань міграції в Україні, за 30 років від торгівлі людьми постраждали 300 тисяч осіб.

Серед іншого, зазначено, що понад 5 мільйонів людей були змушені залишити Україну в перші два місяці війни, шукаючи притулку в сусідніх країнах та в усій Європі. За оцінками Державної прикордонної служби, 90 відсотків із них — жінки та діти. Крім того, понад 7 мільйонів українців та українок стали внутрішньо переміщеними.

«Організації громадянського суспільства та журналісти почали повідомляти про підозрілі випадки торгівлі людьми серед населення, яке виїжджає з України.

Крім того, все ще існує проблема ускладненого доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги. Оскільки органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями приймати заяви щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», — зауважують у документі.

Плани та заходи програми

У затвердженій програмі планують удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми. Зокрема, внести зміни до низки Законів України. Це потрібно, щоб посилити можливості та захист людей, які постраждали від торгівлі людьми. Наприклад, включити цю категорію до тих, хто має право та безоплатну вторинну допомогу.

Також планують посилити взаємодію і співпрацю соціальних служб і органів Національної поліції, міжнародних організацій та громадських об’єднань для забезпеченняя надійного і швидкого обміну інформацією між ними.

Читайте також: Солідарність під час війни: ініціативи, які допомагають жінкам в Україні

Проводитимуть інформаційні кампанії, щоб підвищити рівень професійної компетенції державних службовців місцевих держадміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми. А також, щоб знизити рівень вразливості громадян України до потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми. Та збільшити кількість самоідентифікованих осіб, через охоплення інформаційними кампаніями різних демографічних та соціальних груп населення.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті