Головна Статті Єгипет: Блогерок звинуватили у порушенні сімейних цінностей за відео у TikTok

Єгипет: Блогерок звинуватили у порушенні сімейних цінностей за відео у TikTok

0
103
Маваде аль-Адхам та Ханін Хоссам
Маваде аль-Адхам та Ханін Хоссам

Студентку Ханін Хоссам та модель Маваде аль-Адхам звинуватили у торгівлі людьми за відео, у якому вони танцюють та запрошують своїх підписників заробляти у соціальних мережах. Відео вони опублікували у соціальних мережах TikTok та Likee.

Про це пише Reuters.

Минулого місяця Хоссам засудили до 10 років тюремного ув’язнення, а Адхам – до шести років.

Виносячи вирок, суддя Мохамед аль-Гуінді заявив, що сайти соціальних мереж використовують «розпусту» і представляють загрозу моралі й сім’ї.

Дівчат звинувачують в експлуатації дітей із метою отримання матеріальної вигоди, оскільки у відеороликах фігурували неповнолітні.

Минулого року після публікації відео влада Єгипту ув’язнила блогерок та звинуватила у порушенні сімейних цінностей. Адвокатам вдалось оскаржити це рішення. Попри це прокуратура висунула нові звинувачення – у торгівлі людьми.

Читайте також: У Туреччині суддю ув’язнили через спідницю адвокатки

Активісти засуджують такі дії прокуратури та заявляють, що звинувачення є необґрунтованими та сигналізують про поглиблення жорстких заходів щодо свободи в інтернеті.  

Закон про торгівлю людьми, який набрав чинності у 2010 році, спрямований насамперед на боротьбу з дитячими шлюбами.

Тож, застосувати його до відеоблогерок – не зовсім правомірно, зазначає активістка Лобна Дарвиш. Вона також висловлює припущення, що такі репресії використовують для того, щоб сформувати у суспільства негативне ставлення до соціальних мереж.

Після розголосу справи деякі єгиптяни в соціальних мережах закликають заборонити платформи, які використовували блогерки.

Адвокати обох жінок заявляють, що вони оскаржуватимуть вирок.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті