Головна Статті Вперше в історії Єгипту жінка відкрила установчу сесію парламенту

Вперше в історії Єгипту жінка відкрила установчу сесію парламенту

2
385
Фаріда Ель Шубаші, депутатка парламенту Єгипту
Фаріда Ель Шубаші

Вперше в історії Єгипту жінка відкрила засідання нової сесії парламенту: 83-річна Фаріда Ель Шубаші, відома письменниця й журналістка, отримала таку честь на правах найстаршої депутатки. Про це пише Reuters, відзначаючи, що єгипетський парламент тепер має «нове обличччя» – майже третину його депутатського корпусу становлять жінки.

«Це історичний момент. Я вже й не сподівалася, що роль жінок в політиці й у парламенті так зміниться. Зараз же жінки представлені скрізь – в парламенті, уряді  – і це ознака кардинальної зміни щодо перспектив жіночого політичного лідерства», – сказала Фаріда Ель Шубаші.

Читайте також: Політикині в мусульманських країнах

Парламентські вибори в Єгипті пройшли у два етапи у жовтні – листопаді 2020 року. Там було обрано 568 депутатів, з них – 148 жінок.

Ще 28 членів парламенту призначив президент Абдул Фаттах Ас-Сісі. Він скористався принципом 50/50, увівши до парламенту ще 14 жінок, включно з екс-міністеркою інформації Дорією Шараф аль-Дін, яка також була відомою телеведучою. Загальне число жінок у єгипетському парламенті нині 162.

У попередньому парламенті було 89 жінок-депутаток.

Нагадаємо, опитування Фонду Thomson Reuters в 2017 році визнало Каїр найнебезпечнішим мегаполісом для жінок, а 99% жінок в Єгипті, опитаних ООН у 2013 році, повідомили про сексуальні домагання. Традиційне суспільство залишається глибоко партірахальним.

Нині на розгляд парламенту очікує низка законопроектів про права жінок.  

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті