Головна Статті «Це незабутній день»: Майже 100 жінок стали суддями головного судового органу Єгипту

«Це незабутній день»: Майже 100 жінок стали суддями головного судового органу Єгипту

2
108

Майже 100 жінок стали першими жінками-суддями, які увійшли до Державної ради Єгипту, одного з головних судових органів країни. Про це пише видання AP NEWS.

98 жінок склали присягу перед головним суддею ради Мохаммедом Хоссамом ель-Діном на урочистій події в Каїрі.

Присяга відбулась через місяці після того, як президент Абдель Фаттах ель-Сісі закликав жінок приєднатися до Державної ради та прокуратури – двох судових органів, які донедавна були виключно чоловічими.

Читайте також: Суддя Верховного Суду США Рут Гінзбург: Жінкам місце скрізь, де ухвалюють рішення

Деякі жінки, які стали суддями, сказали, що вони щасливі, що мрії попередніх поколінь жінок нарешті здійснилися.

«Це незабутній день. Це мрія як для нас, так і для минулих поколінь, – сказала Радва Хелмі. – Бути жінкою в одному з головних судових інститутів Єгипту та арабського світу була моєю мрією».

Рішення Ель-Сісі в березні було схвалене багатьма правозахисниками. Національна рада Єгипту у справах жінок тоді заявила, що цей крок представляє політичну волю для подальшого розширення прав і можливостей жінок.

Створена в 1946 році Державна рада є незалежним судовим органом, який переважно розглядає адміністративні справи, дисциплінарні справи та апеляційні скарги. Він також розглядає проекти законів та рішень, учасниками яких є уряд.

Рада неодноразово відхиляла жінок-претенденток на посади суддів. В останні роки багато жінок оскаржували рішення ради, аргументуючи що це дискримінація.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті