Home Статті В Індії суд дозволив жінкам обіймати командні посади в армії

В Індії суд дозволив жінкам обіймати командні посади в армії

2
159

Верховний суд Індії  дозволив жінкам нарівні з чоловіками обіймати командні посади в армії, пише Німецька хвиля.

Попри опір уряду, який наполягав на тому, що чоловіки в армії морально не готові до жінок-військових на високих посадах, суд дозволив бійчиням отримувати високі звання та мати рівні з чоловіками права. Натомість аргументи уряду були визнані такими, що ґрунтувалися на гендерних упередженнях.

Читайте також: Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Має пройти час, щоб жінки з лейтенанток перетворились на генералок»

Відтепер жінки також зможуть продовжувати терміни своєї служби в таких небойових підрозділах, як освіта, право чи логістика до виходу на пенсію. Крім того, жінки в індійській армії, залежно від заслуг, зможуть отримувати звання полковниць. Досі строк служби жінок-офіцерок в армії складав від 10 до 14 років.

Читайте також: Вибори в Індії: політики як мантру повторюють, що «жінки важливі»

«Відкидання їхніх здібностей на ґрунті статі принижує не лише їхню гідність як жінок, але також гідність членів індійської армії», – йдеться в ухвалі суду.

Водночас рішення Верховного суду не означає, що жінки-офіцерки  служитимуть в таких армійських бойових частинах, як піхота, артилерія або бронетанкові війська.

Читайте також: В Індії жінки утворили 620-кілометровий живий ланцюг на підтримку гендерної рівності

Уряд намагався переконати суд, що жінки не придатні до командних посад в армії, а чоловіки поки не готові сприймати жінок-офіцерок. Урядовці також наголошували, що жінки та чоловіки не можуть бути рівними на таких посадах, оскільки «фізичні можливості жінок-офіцерок залишаються проблемою для командування підрозділами».

Читайте також: У США вперше в історії дві сестри отримали звання генералок

«Це історичне рішення і важливий день не тільки для тих, хто проходить службу в армії, але також для тих, хто думає приєднатися до збройних сил», – сказав підполковник Анджалі Біш.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті