Головна Статті В Івано-Франківській міськраді утворили групу «Рівні можливості»

В Івано-Франківській міськраді утворили групу «Рівні можливості»

2
130
Мар’яна Вершиніна, депутатка від партії «Європейська Солідарність»

В Івано-Франківській міській раді утворили депутатську групу «Рівні можливості», яка відстоюватиме рівні права та можливості жінок і чоловіків.

Ініціаторкою створення групи стала Мар’яна Вершиніна, депутатка від партії «Європейська солідарність». Усього до об’єднання входить сім депутатів, із яких шість – чоловіки.

«У грудні минулого року я заявила на одній із сесій щодо створення групи, яка б відстоювала гендерну рівність. Тоді звернулась до керівників фракцій, щоб вони делегували членів своїх політичних партій до об’єднання. Ніхто не відгукнувся на пропозицію, тож ініціатива трішки притихла.

Але згодом місцеві громадські організації, які займаються у тому числі протидією домашньому насильству, актуалізували це питання. Вони зверталися до депутатів за підтримкою. Тож я знову почала говорити про створення міжфракційної депутатської групи.

Оскільки ніхто не відгукнувся, то на черговій сесії ми утворили таке об’єднання суто із членів нашої політичної сили.

До того ж наші чоловіки-депутати дуже вболівають за гендерну рівність, й у попередній каденції відстоювали питання рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», – коментує Мар’яна Вершиніна.

Читайте також: Як депутатські групи формують політику рівності у громадах

Паралельно у міській раді створили ще одну групу , яка називається «Спільне партнерство». До неї увійшли 39 депутатів з різних фракцій: «Свобода», «Європейська солідарність» та «Батьківщина». Очолила групу депутатка міської ради від ВО «Свобода» Вікторія Нагорна.

«Ініціатива була спільною від багатьох депутатів та депутаток. Ми зібрали 39 підписів щодо створення такої групи за один день, що показує важливість такого об’єднання», – коментує Вікторія Нагорна.

За її словами, назвою «Спільне партнерство» хотіли наголосити, що чоловіки та жінки є партнерами, та мають йти поруч одне з одним і працювати разом.

«Наше об’єднання також за сімейні цінності, і готове розвивати ці цінності у громаді», – наголосила Вікторія Нагорна.

Серед завдань депутатської групи також зазначають створення центру захисту жінок, які постраждали від домашнього насильства; організація та проведення навчань для депутаток та лідерок громад з метою залучення їх до політичного життя,  об’єднання зусиль для забезпечення рівних можливостей чоловіків та жінок в політиці та соціальному підприємництві.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті