Ідеться про нову редакцію «із застереженнями»
Міністерство соціальної політики України розробило законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу й усиновлення. Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна, пише «Інтерфакс-Україна».
«Насильство стосовно жінок є порушенням прав людини, а також однією з форм дискримінації. І прояви домашнього насильства є загрозою для сімей і сімейних цінностей. Мінсоцполітики розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу та всиновлення», – сказала Лазебна.
На уточнювальне запитання, чи прогнозує міністерка ухвалення цього документа, вона відповіла, що, крім противників ратифікації конвенції, є велика кількість і прибічників, зокрема й народних депутатів.
«Ми запропонували компромісний варіант із урахуванням інтересів українського суспільства. Тому сподіваємося на підтримку», – наголосила Лазебна.
Нагадаємо, Україна підписала Стамбульську конвенцію ще у 2011 році, але досі не ратифікувала. У листопаді 2016 року законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції вніс п’ятий президент України Петро Порошенко на розгляд парламенту VIII скликання. Але оскільки законопроект не був прийнятий у першому читанні за основу, і у зв’язку з припиненням повноважень президента України, який вніс законопроект, відповідно до ч.3 ст.105 регламенту Верховної Ради, його було знято з розгляду 20 травня 2019 року, в день інавгурації президента Володимира Зеленського. Документ передусім має захистити жінок, які постраждали від домашнього насильства.
На початку травня петиція про ратифікацію конвенції набрала 25 тисяч підписів, а президент Володимир Зеленський згодом пообіцяв внести проєкт закону на розгляд до парламенту.
50%