Home Статті В уряді розробили законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

В уряді розробили законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

0
1,699

Ідеться про нову редакцію «із застереженнями»

Міністерство соціальної політики України розробило законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу й усиновлення. Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна, пише «Інтерфакс-Україна».

«Насильство стосовно жінок є порушенням прав людини, а також однією з форм дискримінації. І прояви домашнього насильства є загрозою для сімей і сімейних цінностей. Мінсоцполітики розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції в новій редакції з застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати своє законодавство щодо інститутів шлюбу та всиновлення», сказала Лазебна.

На уточнювальне запитання, чи прогнозує міністерка ухвалення цього документа, вона відповіла, що, крім противників ратифікації конвенції, є велика кількість і прибічників, зокрема й народних депутатів.

«Ми запропонували компромісний варіант із урахуванням інтересів українського суспільства. Тому сподіваємося на підтримку», наголосила Лазебна.

Нагадаємо, Україна підписала Стамбульську конвенцію ще у 2011 році, але досі не ратифікувала. У листопаді 2016 року законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції вніс п’ятий президент України Петро Порошенко на розгляд парламенту VIII скликання. Але оскільки законопроект не був прийнятий у першому читанні за основу, і у зв’язку з припиненням повноважень президента України, який вніс законопроект, відповідно до ч.3 ст.105 регламенту Верховної Ради, його було знято з розгляду 20 травня 2019 року, в день інавгурації президента Володимира Зеленського.  Документ передусім має захистити жінок, які постраждали від домашнього насильства.

На початку травня петиція про ратифікацію конвенції набрала 25 тисяч підписів, а президент Володимир Зеленський згодом пообіцяв внести проєкт закону на розгляд до парламенту.  

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті