Home Статті Валентина Громихіна виграла суд і поновилася на посаді голови Якимівської ОТГ

Валентина Громихіна виграла суд і поновилася на посаді голови Якимівської ОТГ

1
289

Третій апеляційний адміністративний суд Дніпра виніс рішення про поновлення на посаді голови Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області Валентини Громихіної.

У суді нагадали, що повноваження сільського, селищного чи міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Також у постанові наголошується, що депутати мали керуватися регламентом.

«Згідно з регламентом, доцільність розгляду радою питання про дострокове припинення повноважень селищного голови попередньо розглядається постійними комісіями ради, виконавчим комітетом, виконавчими органами ради з обов`язковим прийняттям обґрунтованого рішення. Але під час розгляду цієї справи відповідачем у справі не було надано суду належних доказів дотримання ним регламенту під час розгляду питання про дострокове припинення повноважень Якимівського селищного голови, що свідчить про те, що рішення відповідача прийнято ним із порушенням встановленої регламентом процедури», – пояснили в суді.

Таким чином, суд визнав протиправним та скасував рішення селищної ради про дострокове припинення повноважень Якимівського селищного голови.

Також вирішено було стягнути з селищної ради на користь Громихіної понад 266 тисяч гривень (середній заробіток за час вимушеного прогулу).

Читайте також: Валентина Громихіна: «Щойно громаді передали 8 тис. гектарів, як мене зняли з посади»

Нагадаємо, 26 грудня 2018 року селищна рада висловила Валентині Громихіній недовіру і відправила її у відставку. За це рішення проголосували 19 із 26 депутатів. У свою чергу, Громихіна відкинула всі звинувачення у бездіяльності, які нібито стали офіційною причиною відставки. Також вона наголосила, що її звільнили неправомірно, не дотримавшись процедури.

Як офіційну причину їй пред’явили «цілковиту бездіяльність у ситуації з опаленням», проте в інтерв’ю нашому сайту Валентина Громихіна пов’язувала своє звільнення з тим фактом, що громаді передали 8 тис гектарів державної землі.

«Частина депутатів ОТГ – фермери, та й голова РДА теж є зацікавленою особою. Коли я ще була депутаткою Якимівської районної ради, то багато разів порушувала питання, що деякі аграрії нечесно ведуть свої справи, наголошувала на вирішенні цієї проблеми. Але підтримки не було. А коли очолила ОТГ, то звісно ж, їм треба було прибрати мене з посади», – наголошувала вона.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті