Головна Статті Верховний Суд Кенії вперше очолить жінка

Верховний Суд Кенії вперше очолить жінка

1
208
Марта Коме

Марта Коме стала не лише першою жінкою, яка очолює судову систему Кенії, а й взагалі першою жінкою, яка обіймає керівну посаду у вищих шаблях влади Кенії.

Коме очолить Верховний Суд на 10-річний термін. Про це повідомляє BBC.

Президент Ухуру Кеніятта затвердив кандидатуру Марти Коме всього за два тижні. Таке швидке погодження здивувало багатьох, оскільки Коме не була фавориткою на цю посаду. Крім того, у 2017 році вона була однією із суддів, які ухвалили рішення про ануляцію результатів президентських виборів, на яких переміг чинний президент. За результатами рішення відбулися перевибори.

На посаду верховного судді проводили відкритий конкурс, де Марта Коме конкурувала із десятьма кандидатами. Відбір кандидатів та кандидаток транслювали у прямому ефірі.

Читайте також: Спецслужбами Італії уперше в історії країни керуватиме жінка

Марта Коме — відома правозахисниця. Вона почала працювати юристкою у 1988 році, у 1993-му заснувала власну юридичну фірму.

За час приватної практики, Коме стала відомою захищаючи політичних в’язнів режиму президента Даніеля арап Мої.

Також вона має репутацію борчині за права жінок. Коме говорить, що складно домогтися справедливості у судах, коли справа стосується майнових прав жінки — чи то у шлюбі, чи то у справах про спадок, оскільки закон у таких випадках стає на бік чоловіків.

Марта Коме заснувала Федерацію жінок-юристок (Fida), яка надавала правову допомогу жертвам гендерного та сексуального насильства у Кенії. Вона також долучилась до розробки нової конституції Кенії, яку запровадили у 2010 році, зокрема у частині протидії гендерній дискримінації.

Читайте також: Індія: Час жінці очолити Верховний Суд

У 2003 році Марта Коме стала суддею Високого Суду, пізніше стала суддею Апеляційного суду. В 2016 році вона вперше намагалася стати очільницею Верховного Суду, але тоді їй не вдалося отримати посаду.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті