Головна Статті Візит українських воячок у Вашингтон: дякували за підтримку і просили про допомогу

Візит українських воячок у Вашингтон: дякували за підтримку і просили про допомогу

3
382
Фото – фейсбук Жіночий ветеранський рух

Українські військовослужбовиці відвідали Вашингтон, пише Жіночий ветеранський рух. Андріана Арехта, Ярина Чорногуз, Іванна Чобанюк та Дарія Зубенко дали десятки інтерв’ю місцевим медіа. А також зустрілися із сенаторками та конгресменами, аби висловити вдячність за надану допомогу та обговорити новий пакет військової допомоги, який є критично важливим для України.

У межах візиту, українські військовослужбовиці зустрілись із сенаторкою із Нью-Гемширу Джин Шагін, яка також є віцеголовою групи підтримки України в Сенаті США. Серед завдань групи є «посилення політичних, військових, економічних та культурних зв’язків між Сполученими Штатами та Україною». Також воячки обговорювали із сенаторкою захист критично важливої цивільної інфраструктури в Україні. Зокрема, за допомогою засобів ППО, у тому числі комплексу C-RAM, який створений для знищення ракет.

Фото – фейсбук Жіночий ветеранський рух

Серед іншого мали зустрічі із членкинею палати представників США Елісою Слоткін, із якою поспілкувалися про сучасні танки та бронетехніку. А із сенаторкою Сюзан Коллінз обговорили про ефективність HIMARS і гаубиць.

«Повага, яка є у сенаторів та конгресменів обох партій до України і нашої боротьби, підбадьорила»

Разом із дипломаткою Робін Данніґан, яка нині здійснює нагляд за політикою щодо Центральної та Східної Європи в Державному департаменті США, і послом Джеймсом О’Браєном обговорили необхідність визнати Росію державою-спонсором тероризму. Та що варто конфіскувати суверенні кошти на суму 300 мільярдів доларів, за допомогою яких Україна могла б купувати та підтримувати важку сучасну зброю, щоб безповоротно виграти війну.

Читайте також: «Леся Ганжа не боїться ствола і ножа»: як редакторка пішла у військо

«Важкий був тиждень. Не вдаватимусь у деталі: купа зустрічей та розмов англійською мовою, і, здається, усе вдалося.

Більше хаймарсів, гаубиць м777, 105-х, 150 снаряди, світчблейдери 600, системи протиповітряної та наземної оборони, різні бронетранспортери, а також ще дещо нове, у тому числі, й цими зусиллями їхатимуть і далі до нас. А американці не забудуть так швидко про те, що повномасштабна війна руzzniі проти України ще далеко від закінчення. Думаю, взагалі не забудуть. А нині вони пам’ятають, що на нас чекає важка зима – і це дуже важливо.

Було дуже незвично після фронту ходити вулицями Вашингтона та Капітолієм. Повага, яка є у сенаторів та конгресменів обох партій до України і нашої боротьби, підбадьорила», – написала у своєму фейсбуці морська піхотинка Ярина Чорногуз.

Нині ж військовослужбовиці уже повернулися на передову, щоб продовжувати воювати з ворогом та рятувати наших мирних жителів від геноциду на окупованих територіях.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті