Головна Статті «Вона дала бій медичній мафії»: реакція мереж на відсторонення Супрун

«Вона дала бій медичній мафії»: реакція мереж на відсторонення Супрун

Рішення Окружного адмінсуду Києва про відсторонення від посади в.о. міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун спричинило вибух у соцмережах: пости, коментарі, меми, картинки, фотожаби, аватарки на підтримку міністерки.

Користувачі соцмереж також запустили флешмоб #ПідтримуюСупрун та ініціювали акцію «25 млн українців викликають до суду разом з Уляною Супрун».

І, звісно, її відсторонення активно коментують українські посадовці та зарубіжні дипломати. 50% слідкували за реакцією на подію і зібрали найбільш резонансні коментарі.

Президент Петро Порошенко висловив свою підтримку Супрун, наголосивши, що дуже цінує її роботу в напрямку медичної реформи.

«Ціную допомогу, яку отримав у питанні запровадження сільської медицини. Як президент коментувати рішення суду по закону не маю права. Перша інстанція ще не зазнала судової реформи. Переконаний, що реформований Верховний Суд встановить істину у цій справі. Хочу нагадати, що питання громадянства відноситься до виключної компетенції президента. Наголошую: Уляна Супрун – громадянка України відповідно до указу про надання їй громадянства України, який я підписав», – зазначив Порошенко в Facebook.

На думку віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, спроби усунути Супрун із посади свідчать про те, що вона рухається правильним шляхом.

«Фармацевтична мафія і її челядь у парламенті в особі деяких депутатів («чесність» яких бачила вся країна) у великій халепі. Як ті чи інші симптоми свідчать про ту чи іншу хворобу, – масштаби брехні, яку вони виливають на Уляну Супрун останнім часом, свідчать про те, що розпочато правильні зміни. Інакше «борці» за життя і здоров`я українців сиділи би мовчки, як вони робили це протягом багатьох років, не помічаючи корупції і масштабних зловживань у медицині. Нам просто життєво необхідно пришвидшити імплементацію судової реформи, бо є в Україні суди і судді, які вже перебирають на себе формування виконавчої влади і провокують небезпечну напруженість у суспільстві, яке по горло сите таким «правосуддям»,– наголосила вона.

Спікер парламенту Андрій Парубій назвав Супрун «провайдером фундаментальної реформи».

«Уляна Супрун взялася за дуже нелегку роботу. Вона стала на шлях боротьби з головним злом у медичній галузі – корупцією! Вона дала бій медичній мафії, яка цинічно заробляє на здоров’ї українців. Переконаний, що Уляна Супрун має продовжити впровадження медичної реформи! Тому я #підтримуюСупрун», – запевнив голова Верховної Ради.

Також свою підтримку Супрун висловила віце-спікерка Ірина Геращенко:

У свою чергу, міністр закордонних справ Павло Клімкін зауважив, що рішення суду щодо відсторонення Супрун «відкриває скриню Пандори».

«Можна і потрібно дискутувати про зміст та швидкість реформи, але хто ще наївно сподівається, що українська система охорони здоров’я у теперішньому її стані здатна лікувати та рятувати всіх українців хоча б за якимось мінімальними по-людські прийнятними стандартами ну, як то кажуть, хто вам лікар? Щодо громадянства Уляна Супрун – це ще один яскравий приклад того, про що я говорив 150 разів: нам потрібно враховувати об’єктивні потреби держави і повернутися до реальності обличчям, а не … закриватися від світу. А ще, мене хвилює дещо інше. Ви ж розумієте, що це рішення у нашому не заснованому на прецедентах праві відкриває скриню Пандори? Уявіть, що зараз почнеться, якщо ми будемо аналізувати кроки та рішення всіх в.о.? Так можна далеко далеко зайти. Але, власне, такими темпами ми туди дійдемо досить швидко», – написав Клімкін у Facebook.

Народна депутатка Світлана Войцеховська долучилася до флешмобу підтримки, подякувавши Супрун за професійність та допомогу в скасуванні заборонених професій для жінок.

Тим часом міністр юстиції України Павло Петренко вже повідомив, що рішення суду про відсторонення Супрун буде терміново оскаржене.

«Абсурдні, безвідповідальні рішення українських судів не зможуть заборонити Уляні виконувати обов’язки Міністра охорони здоров’я. Рішення Окружного адмінсуду Києва буде терміново оскаржено», – заявив посадовець.

За його словами, саме це є черговим і однозначним підтвердженням того, що судову реформу уряд має довести до кінця без жодних зволікань і компромісів.

Народний депутат Андрій Левус наголосив, що Супрун необхідно призначити міністром.

«Разом із колегами народними депутатами звернувся до лідерів коаліції та керівництва держави з вимогою внести подання Уляни Супрун на посаду міністра охорони здоров’я. Реформа має бути захищена політичними рішеннями. Вважаю, що потенціал для цього в Раді є. Це підтримає багато депутатів, підписи збирались хв 20. Вибачте до кого не підійшов», – акцентувавши на тому, що не можна «здати реформи спрямовані проти совка».

Він також закликав прийти 15 лютого під будівлю суду й підтримати Уляну Супрун, анонсувавши акцію «25 млн українців викликають до суду разом з Уляною Супрун». Левус пояснив, що 25 мільйонів українців підтримали медичну реформу й підписали декларації із сімейним лікарем, а отже позов позов проти Супрун насправді стосується кожного.

Також розкритикувала рішення суду народна депутатка Світлана Заліщук.

«Судді Окружного суду – це одна з кінцівок конкретного політичного організму. Це не випадкові паразити. Це солдати на службі. Можна звісно бити по солдатах, але як бути зі звільненням Зураба Аласанії? Як бути зі зливом справи рюкзаків Авакова? Як бути зі зволіканням повноцінного розслідування справи Каті Гандзюк? Це лише питання останні кількох днів. Давайте не обманюватися – справа призупинення роботи пані Уляни – це симптом невиліковної хвороби цілої системи. І спосіб лікування, як на мене, єдиний – повне перезавантаження», – переконана депутатка.

Подія не залишилася без уваги дипломатичних відомств. Так, Посольство США в Україні досить швидко відреагувало на рішення суду.

«Ми разом з громадянами України та колегами з інших дипломатичних представництв уважно стежимо за цією ситуацією», – йдеться у повідомленні у Twitter.

Посольство Швейцарії в Україні висловило занепокоєння через можливі негативні наслідки для реформ у медичній галузі. Про це йдеться у Twitter дипломатичної установи.

«Аналізуючи несподіване судове рішення про заборону Уляні Супрун виконувати обов’язки Міністра охорони здоров’я України, висловлюємо нашу стурбованість щодо можливих негативних наслідків для реформи системи охорони здоров’я в Україні», – зауважили в посольстві.

Крім того, амбасадорка Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що занепокоєна потенційними наслідками на реформу охорони здоров’я через відсторонення Супрун.

«Все ще очікую подальших деталей з цього приводу, але стурбована можливим впливом на життєво важливу реформу охорони здоров’я в Україні», – наголосила дипломатка.

Відсторонена міністерка Уляна Супрун подякувала всім за підтримку й пояснила, як рішення Окружного суду ускладнило роботу Міністерства охорони здоров’я:

«Зміни, які нам вдалося досягти, поставлені під загрозу. Але наразі разом з командою Міністерство охорони здоров’я України маємо ряд дуже конкретних проблем і питань… Хто підпише договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини та медичні вироби за кошти держбюджету 2019 року? Бо повноваження підписувати договори також має лише в.о. міністра. Так само під загрозою вчасні закупівлі й поставки ліків за кошти цьогорічного бюджету. МОЗ України у рекордні терміни розпочав процес закупівель. Однак через те, що наразі ніхто не вповноважений виконувати обов’язки міністра, укладання договорів із закупівельниками може не відбутися вчасно», – зауважила Супрун.

Вона також розповіла, що зірвані терміни поставок призведуть до того, що тисячі людей залишаться без лікування.

«Ідеться про безпеку, здоров’я та життя мільйонів людей. Я готова підписувати усе необхідне», – наголосила Супрун, повідомивши, що сьогодні повертається в Україну з відрядження у США, яке було скасоване у зв’язку з сумнозвісною судовою ухвалою.

У соцмережах також з’явилося чимало можливостей змінити собі аватарку на підтримку Супрун

Як повідомлялося, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я. Причиною стало забезпечення позову народного депутата Ігоря Мосійчука. Сам позов має бути розглянутий у суді 15 лютого.

Нагадаємо, Супрун виконує обов’язки міністра охорони здоров’я із серпня 2016 року.

Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті