Головна Статті Сейм Литви: Три партії, які очолюють жінки, ведуть переговори про коаліцію

Сейм Литви: Три партії, які очолюють жінки, ведуть переговори про коаліцію

5
698

У Литві консервативна партія «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи», а також «Ліберальний рух» та Партія свободи оголосили, що розпочинають переговори про коаліцію, повідомляє LRT.

Очільниці трьох партій у ніч на понеділок оприлюднили спільну декларацію, в якій ішлося, що вони готові сформувати правлячу коаліцію на чолі з Інгрідою Шимоніте.

Напередодні в країні проходив другий тур виборів до литовського Сейму, де більшість отримала опозиційна консервативна партія «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи». Фракція переможців налічуватиме 50 депутатів. Ліберальний рух отримав 13 місць. А Партія свободи, яка вперше брала участь у виборах, матиме 11 мандатів. Таким чином, коаліція складатиметься із 74 депутатів та депутаток.

На пост прем’єрки висувають Інгріду Шимоніте, яка очолила список консерваторів. Шимоніте – відома політикиня, державна діячка та економістка. Вона була міністеркою фінансів у 2009-2012 роках та кандидаткою на пост президента в 2019 році.

Партію «Ліберальний рух» очолює Вікторія Чміліте-Нільсен – відома шахістка, єдина жінка-гросмейстер в історії Литви, яка є депутаткою Сейму з 2015 року.

Лідеркою Партії Свободи є Аушріне Армонайте, яка раніше була членкинею «Ліберального руху», однак потім вийшла звідти і в червні минулого року оголосила про створення нової партії, яку очолила на повела на вибори цьогоріч.

Експрезидентка Литви Даля Грибаускайте назвала результати виборів «найкращим, що могло статися з Литвою у ці скрутні часи».

«Ми проголосували за майбутнє, а політика помсти, брехні та заборон залишилася в минулому. Три партії привели до перемоги жінки. У скрутні часи саме жінки не бояться брати на себе відповідальність. Я покладаю великі надії на нову політичну культуру, співпрацю та вміння чути думку інших. Менше популістських обіцянок і більше корисної роботи», – зазначила Грибаускайте.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті