Головна Статті Литва: В уряді Інгріди Шимоніте 6 жінок і 8 чоловіків

Литва: В уряді Інгріди Шимоніте 6 жінок і 8 чоловіків

1
1,189
Литва, уряд Інгріди Шимоніте

11 грудня в Сеймі була затверджена програма нового кабінету країни на чолі з прем’єр-міністеркою Інгрідою Шимоніте, а нові міністри склали присягу. 6 із 14 міністерств в уряді Литви очолили жінки. Про це повідомляє Delfi.

Дев’ять міністрів представляють консервативну партію «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи», троє від Партії свободи і двоє – від «Ліберального руху».

Дев’ятеро є молодшими за 40 років.

Жінки в уряді Литви очолили 6 міністерств:

– економіки та інновацій;

– юстиції;

– фінансів;

– соціальної безпеки та праці;

– внутрішніх справ;

– освіти.

Міністерство економіки та інновацій

Це міністерство в уряді Литви очолила Аушріне Армонайте, 31 рік, – третя партійна лідерка з литовського жіночого тріумвірату.

Аушріне Армонайте, Литва
Аушріне Армонайте

Нагадаємо, після виборів до Сейму три партії, які очолюють жінки, об’єдналися у коаліцію. Лідерка «Ліберального руху» відома шахістка Вікторія Чміліте-Нільсен стала спікеркою парламенту, а Інгріда Шимоніте, лідерка консервативної партії, очолила уряд.

Аушріне Армонайте є головою Партії свободи, лібертаріанської партії, яка відбрунькувалася від «Ліберального руху». Партію було засновано у червні 2019 року, на момент заснування Аушріне була популярною депутаткою Сейму, її політичний соратник – не менш популярний мер Вільнюса Ремігіюс Шимашус.

Партія свободи вважається переважно вільнюською партією, а її осердя – молодь 18 – 30, «освічені люди нового покоління».

«Відмінна ознака Партії свободи полягає в тому, що вони занадто ліберальні навіть для лібералів – представники цієї сили не бояться відкрито говорити на найскладніші теми, наприклад, про права ЛГБТ, насильство, наркотики, самогубства», – пише Балтньюз.

На новій посаді від Армонайте очікують цифрових трансформацій та політики дерегуляції для бізнеса.

Міністерство юстиції

Міністерство юстиції очолила ще одна лібертаріанка – Евеліна Добровольська, 32 роки.

Евеліна Добровольська, Литва, уряд
Евеліна Добровольська

Вона балотувалася до Сейму Литви у першій десятці Партії свободи. До виборів була депутаткою Вільнюської міської ради. Юристка, послідовна борчиня за права ЛГБТ і національних меншин, співавторка закону про нацменшини.

Одне з її завдань на новій посаді – написання законопроекту з легалізації одностатевих шлюбів у Литві, за який би проголосували і ліберали, і консерватори.

Міністерство фінансів

Ще одна жінка в уряді Литви – Гінтаре Скайсте, 39 років.

Гінтаре Скайсте, Литва, уряд
Гінтаре Скайсте

Вона має докторську ступінь з економіки, працювала у Каунаській міській раді. Вперше до Сейму Литви була обрана 2016 року за списком консервативної партії «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи».

Міністерство внутрішніх справ

МВС очолила Агне Білотайте, 38 років.

Агне Білотайте, Литва, уряд
Агне Білотайте

Вона є депутаткою Сейму Литви кількох скликань – у парламенті від 2008 року. Найдовше вона працювала в парламентському Комітеті з аудиту, в Антикорупційній комісії, в Комітетах у справах держуправління і самоврядування, охорони навколишнього середовища. Членкиня консервативної партії «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи». Магістерка права.

Міністерство соціальної безпеки та праці

Це міністерство в уряді Литви також очолила консерваторка Моніка Навіцкене, 39 років. Міністерка наголосила на тому, що соціальні виплати, зокрема допомога на дітей, не будуть зменшуватися.

Моніка Навіцкене, Литва, уряд
Моніка Навіцкене

Своєю головною проблемою посадовиця вбачає подолання бідності в країні.

Міністерство освіти, науки та спорту

Курувати питання освіти, науки та спорту в уряді Литви буде 48-річна Юргіта Шюгждінене, консервативна партія «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи».

Юргіта Шюгждінене, Литва
Юргіта Шюгждінене

Колишня ректорка Каунаського технологічного університету, докторка наук, протягом року була депутаткою Каунаської міської ради, до Сейму обиралася вперше.

Юргіта – одна з небагатьох у новому уряді, хто має досвід роботи у виконавчій владі. Вона працювала на посаді віцеканцлерки уряду і керівниці Департаменту стратегічного управління при Кабміні.

Одне з її головних завдань – завершити реформу шкільної освіти.

Нагадаємо, що в інтерв’ю Reuters Інгріда Шимоніте запевняла: жінки в новому уряді Литви будуть і їх буде більше, ніж будь-коли.

«Я хочу показати на прикладі себе і своїх колег-жінок, що не тільки чоловіки можуть бути на вершині, але і жінки», – казала Шимоніте.

Читайте також: Інгріда Шимоніте: Литовська «залізна леді», її емпатія і рішучість

Вона також пояснила, чому жінки в уряді Литви – це важливо. Причиною суспільних диспропорцій політикиня вважає стереотипи.

«Велика частина нашого суспільства визначається традиційним вихованням, яке говорить дівчаткам бути медсестрами або вчительками, в той час як хлопчики повинні стати лідерами й особами, які приймають рішення. Ці речі повільно, але змінюються», – зазначала вона.

Попередній уряд Литви, який очолював Саулюс Скверняліс, був єдиним урядом у ЄС, де взагалі не було жінок-міністерок.

Читайте також: Даля Грибаускайте: Питання про те, чому в уряді Литви немає жінок, є не найприємнішим

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті