Головна Статті «Витрати на безпеку»: в Австралії потерпілим від домашнього насильства виплачуватимуть 5 тисяч

«Витрати на безпеку»: в Австралії потерпілим від домашнього насильства виплачуватимуть 5 тисяч

2
648
У Сіднеї протестують проти домашнього насильства
У Сіднеї протестують проти домашнього насильства

З 19 жовтня потерпілі від домашнього насильства зможуть подати заяву на отримання 5000 австралійських доларів (3700 доларів). Про це повідомляє CNN.

Ці виплати можна бути отримати як готівкою, так і у вигляді прямих платежів, наприклад, за школу для дітей постраждалих чи за житло.

Подати заявку можуть і чоловіки, і жінки.

Проте в уряді передбачають, що більшість звернень надійдуть саме від жінок, оскільки згідно зі статистичними даними, у країні від домашнього насильства потерпає кожна шоста жінка і лише кожен 16-й чоловік.

Крім того, є дані, що кожні дев’ять днів у країні від рук партнера гине одна жінка.

Читайте також: #March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

Виплата за уникнення насильства у розмірі 5 000 доларів є частиною пакету захисту жінок на суму 1,1 мільярда австралійських доларів (820 мільйонів доларів), оголошеного урядом у травні.

З цієї суми жінкам оплачуватимуть «витрати на безпеку»: у 2017 році Рада профспілок Австралії дослідила, що це коштує в середньому 18 000 австралійських доларів (14 000 доларів), включаючи найм адвоката, переїзд у нове помешкання, а також облаштування нового будинку. Дослідники зауважують, що треба врахувати, що у 2021 році такі витрати, імовірно, стали вищими.

Новий Південний Уельс – найбільш населений штат країни – оголосив про збільшення інвестицій у програми подолання домашнього та сімейного насильства.

Пакет на суму 484 мільйони доларів (360 мільйонів доларів) включає відкриття 75 нових шелтерів.

Читайте також: Секс-скандал в Австралії: прем’єр обіцяє вичистити парламент від «токсичної маскулінної культури»

Аннабел Даніель, голова відділу з подолання домашнього насильства в Новому Уельсі, привітала цей крок, який, за її словами, допоможе вирішити нагальну потребу в додаткових місцях у шелтерах. Вона також наголосила, що багато заяв на притулок було відхилено через брак місця.

В останні роки уряд Австралії намагався подолати насильство в сім’ї за допомогою низки національних планів, але показники аб’юзу залишаються незмінно високими, чому сприяє зокрема й традиційне ставлення до домашнього насильства як до чогось побутового й незначного.

Наприклад, опитування, проведене в 2018 році австралійською національною дослідницькою організацією, показало, що кожен п’ятий австралієць вважає, що випадки домашнього насильства є «нормальною реакцією на щоденний стрес та розчарування».

В уряді зазначають, що матеріальна допомога постраждалим особливо потрібна в часи пандемії.

Адже пандемія негативно вплинула на становище жінок в Австралії: здебільшого саме жінки втратили роботу або зменшили кількість робочого часу під час карантину.

До того ж пандемія призвела й до зростання домашнього насильства насильства. За даними уряду, дві третини жінок, які зазнавали сексуального чи фізичного насильства від партнера, казали, що насильство почалося або погіршилося під час пандемії.

Читайте також: Австралія ухвалює Respect at Work Bill, який забороняє дискримінацію на робочому місці

Через карантин частина жінок не могла дозволити собі покинути аб’юзивні стосунки, навіть у період послаблення обмежень. Постраждалі побоюються не знайти окреме житло, оскільки зросла орендна плата. В уряді сподіваються, що одноразові виплати допоможуть саме у таких випадках.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті