Головна Відео Як жінки почали керувати містом і що з цього вийшло

Як жінки почали керувати містом і що з цього вийшло

0
1,329

У колишньому козацькому містечку Мерефа на Харківщині нині порядкують жінки, розповідає 24 канал.

 

МЕРЕФА – місто у Харківському районі, розташоване за 20 кілометрів від обласного центру. Населення ОТГ — близько 25 тисяч осіб. До складу громади входять 7 населених пунктів. На території Мереф’янської громади проживає близько 15 000 жінок. Із них 4 тисячі долучені до роботи місцевої Жіночої ради.

Мереф’янський будинок культури у місті один, і саме там сконцентровано найбільше можливостей для творчого розвитку дітей: хореографія, вокал, театральний, спорт, ужиткове мистецтво, малювання. Там – як у вулику. В кожному кабінеті репетиції, заняття чи тренування, а у підвалі скромно тренується чинний чемпіон світу з гирьового спорту серед ветеранів.

У директорки будинку культури Ірини Сердюк вистачає запалу координувати роботу більше 40 гуртків. Під її керівництвом – понад 20 працівників. Вона вигадує номери й костюми, адмініструє поїздки на конкурси та змагання.

Активні й цілеспрямовані жінки – це те, чим приємно дивує Мерефа.

У Будинку творчості вже оновили фасад, зробивши його енергоефективним. Наступні заплановані проєкти – ремонт глядацької зали та реконструкція сцени.

А ще тут діє Жіноча рада. Це консультативно-дорадчий орган при міській раді. Заснована у 1996 році для ефективного представлення жінок у всіх сферах життя громади. Пріоритетні напрямки роботи: інтереси дітей, молоді, жінок і людей похилого віку.

Засідання Жіночої ради відбуваються не рідше, ніж один раз на місяць. Раїса Угненко – незмінна голова Жіночої ради ось уже понад 20 років. Згадує – до створення Ради підштовхнули непрості 90-ті, коли перестали працювати великі підприємства, тож сім’ї, які династіями на них працювали, залишилися без роботи.

Тоді об’єднатися вирішили 360 представниць різних організацій та підприємств міста. До Ради увійшли найпрогресивніші жінки – лідерки в освіті, економіці та політиці.

Вражає те, що діяльність Ради впродовж 23 років її існування не коштувала місту грошей. Міська рада допомагає із приміщеннями для засідань і надає інформаційну підтримку. А членкині Жіночої ради щороку звітують на засіданнях виконкому про свою роботу.

Так, представниця Жіночої Ради пані Валентина розробила проєкт очищення озера і облаштування території біля нього.

«У лютому ми сюди пригнали техніку і почали чистити. Береги вичистили до певної глибини, відкрили джерела. Продовжуємо втілювати наш проєкт»,– звітує Валентина.

Також тут встановили ліхтарі, а в планах – альтанки, лави та мангали, щоб перетворити озеро на безпечний та зручний громадський простір.

Мешканці Мерефи підтримують ініціативи Жіночої ради й активну позицію жінок в житті громади. Місцеві розповідають, що коли в Україні почались військові дії, представниці Жіночої ради збирали гуманітарну допомогу.

Завдяки діяльності Жіночої ради у 2018 році Мерефа стала призером конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» від Мінрегіону та Ради Європи.

24 канал

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео