Головна Статті Євгенія Кравчук: ПАРЄ проведе слухання щодо знищення культурної спадщини України

Євгенія Кравчук: ПАРЄ проведе слухання щодо знищення культурної спадщини України

1
4,620

У Парламентській асамблеї Ради Європи відбудуться слухання стосовно знищення російськими окупантами культурної спадщини України й культурної ідентичності українців, пише Офіційний вебпортал парламенту України.

Також у нашій державі будуть створені електронні реєстри нематеріальної та матеріальної культурної спадщини. Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Читайте також: Євгенія Кравчук: «Самі запропонують, і самі все дадуть» – це не про політику

«Я як голова Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ вже запланувала в березні слухання щодо культурної спадщини та її стану під час війни. У слуханнях комітету братиме участь голова ЮНЕСКО, а також міністр культури України. Буде обговорення не лише щодо будівель, які зруйновані, музеїв, які обкрадені, але й стосовно знищення культурної ідентичності. На тимчасово окупованих територіях загарбники змінюють освітні плани, вилучають і спалюють українську літературу тощо. Усе це Росія робить, щоби знищити культурну ідентичність українців», — зазначила парламентарій.

Вона додала, що зараз готує резолюцію щодо знищення культурної ідентичності українців під час війни.

Читайте також: Україна отримала потужне представництво в керівних органах ПАРЄ

Також, за словами Євгенії Кравчук, готується до ухвалення закон, який стосується створення в Україні електронних реєстрів (частина з них буде публічна), щоб можна було бачити як нематеріальну, так і матеріальну спадщину, зокрема музейні експонати.

«Усе буде відцифровано. На жаль, це треба було робити раніше, ще до 2014 року, бо багато паперових носіїв, що залишилися в Криму, для нас втрачені. Доведеться відновлювати цю інформацію по краплині. На створення такого реєстру виділив кошти ЄС і донори», —поінформувала народна депутатка.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті