Головна Статті Єврокомісарка Марія Габріель може очолити уряд Болгарії

Єврокомісарка Марія Габріель може очолити уряд Болгарії

2
400
Марія Габріель

У Болгарії партія ГЄРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії) висуне єврокомісарку з інновацій Марію Габріель на посаду прем’єр-міністра. Про це оголосив лідер політичної сили, колишній прем’єр Болгарії Бойко Борисов, пише Politico.

Після заяви Борисова в парламенті Софії президент Європейської народної партії Манфред Вебер заявив, що вони «тепло» вітають пропозицію, щоб Марія Габріель очолила уряд.

«Вона має досвід і міжнародний авторитет, щоб Софія вийшла з політичного глухого кута. Повна підтримка нашій сестринській партії GERB-Udf за те, що вона ставить інтереси країни на перше місце», — сказав Манфред Вебер.

Нині Марія Габріель пішла у відпустку, щоб взяти участь у процесі формування уряду в Болгарії.

Партія ГЄРБ посіла перше місце на виборах в Болгарії минулого місяця, але набрала лише близько 25% голосів. Водночас, такої підтримки достатньо, щоб партія першою отримала мандат, аби створити коаліцію. 

Читайте також: Керолін Норденґріп: як шведська депутатка захищає Україну в лавах ЗСУ

У Болгарії вже два роки триває політична криза: після п’яти виборів партії все ніяк не сформують стабільний уряд. Згода Марії Габріель обійняти посаду прем’єрки дає надію на те, що країна нарешті зможе вийти з глибокої політичної кризи.

Але якщо її кандидатура не набере необхідних голосів, на Болгарію чекають нові вибори. Не виключено, що це посилить проросійські сили, пише Європейська правда.

Марія Габріель
Марія Габріель

Що відомо про Марію Гарбіель?

Марія Габріель стала єврокомісаркою у 2017 році. Вона замінила у Єврокомісії представницю Болгарії Крісталіну Георгієву, яка зайняла керівну посаду у Світовому банку.

Марія Габріель обіймала посаду уповноваженої з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді в комісії Урсули фон дер Ляєн.

Також під час депутатства у Європарламенті Габріель була доповідачкою з питання українського безвізу, який Україна врешті отримала. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті