Головна Статті Європейський Союз ратифікує Стамбульську конвенцію

Європейський Союз ратифікує Стамбульську конвенцію

2
990

Рада Європейського Союзу схвалила рішення про приєднання ЄС до Стамбульської конвенції. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

Пауліна Брандберг
Пауліна Брандберг

«Насильство щодо жінок є неприйнятним, і йому треба покласти край. Цим діям не місце в наших суспільствах. Стамбульська конвенція є орієнтиром і каталізатором дій. Рішення про долученість до Стамбульської конвенції свідчить про наші серйозні наміри у боротьбі проти проти гендерного насильства та підтримки потерпілих», — наголосила міністерка гендерної рівності й заступниця міністра зайнятості Швеції Пауліна Брандберг.

У раді зазначили, що приєднання ЄС до Стамбульської конвенції сприятиме забезпеченню рівності між жінками й чоловіками.

Читайте також: У десятьох містах України відкрили центри допомоги потерпілим від сексуального насилля

Нині Рада і Європейський парламент почали роботу над законом ЄС про боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством. Він має намір криміналізувати низку правопорушень у всіх країнах ЄС. Зокрема, закон передбачає кримінальну відповідальність за обмін інтимними зображеннями без згоди, калічення жіночих статевих органів і кібердомагання.

Приєднання ЄС до Стамбульської конвенції не означає, що країни-члени автоматично її ратифікували. На території союзу цього не зробили ще шість держав: Чехія, Литва, Латвія, Словаччина, Болгарія й Угорщина.

Чому важлива Стамбульська конвенція?

Стамбульська конвенція — це основний договір у галузі прав людини, який встановлює універсальні правові стандарти й гарантує право жінок та дівчат бути захищеними від насильства. Повна назва цього документу — Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Конвенція — результат постійної боротьби Ради Європи з різними видами насильства, яких зазнають жінки. Вона була узгоджена 47 державами-членами та ухвалена 7 квітня 2011 року Комітетом міністрів. Стамбульською конвенція називається через те, що її відкрили для підписання у Стамбулі 11 травня 2011 року. Три роки потому, 1 серпня 2014 року, вона набула чинності після її десятої ратифікації. Відтоді всі держави, що ратифікували цей договір, пов’язані певними обов’язками.

В Україні конвенцію підписали ще у 2011 році, але ратифікували лише в червні 2022 року. Конвенція набула чинності в Україні 1 листопада 2022 року.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті