Головна Статті Забезпечення рівності та інклюзії у відновленні: в Україні розпочала роботу нова платформа

Забезпечення рівності та інклюзії у відновленні: в Україні розпочала роботу нова платформа

0
1,489
Платформа забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні
Платформа забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні

В Україні розпочала роботу платформа забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні. Вона діятиме як дорадчий орган при Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Координаторкою платформи є віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, а заступницею координаторки — урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Основними завданнями платформи є координація та адвокація принципу гендерної рівності та інклюзії у відновленні. А також комунікація з міжнародними партнерами щодо підготовки пропозицій щодо забезпечення гендерної рівності та інклюзії у відновленні.

Олеся Бондар
Олеся Бондар

«Через російську агресію багато громадянок України виїхали за кордон. Вони побачили, що не все так добре працює за кордоном і не так все погано в Україні. Але все ж у європейських країнах є речі, які дають впевненість у завтрашньому дні. Це захищеність, комфортна інфраструктура, дотримання прав людини. І ми також хочемо жити в сильній, справедливій країні безпечно та комфортно.

Читайте також: «У центрі — людина та її потреби»: як має відбуватися повоєнне відновлення України

Український Жіночий Фонд зараз організовує багато навчальних поїздок у країни, які мали досвід воєн чи інших конфліктів. Ми вчимося, як діяти, щоб не зробити помилок. І вже зараз ми бачимо: є одна обов’язкова передумова, яка необхідна для відновлення. Це співпраця і об’єднання зусиль всіх: громадянського суспільства, державних установ, бізнесу», — наголосила директорка Українського Жіночого Фонду Олеся Бондар під час відкриття заходу.

Відновлення неможливе без економічних та освітніх можливостей як для жінок, так і для чоловіків

Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина

«Ми повинні вже сьогодні планувати і координувати наше майбутнє. Рівне, інклюзивне відновлення нашої країни без будь-яких упереджень та з можливостями для кожного й кожної реалізувати свій потенціал є ключовим елементом цього процесу», — зазначила під час презентації платформи Ольга Стефанішина.

Урядовиця підкреслила, що Україна вже має значні успіхи на шляху до забезпечення рівності та інклюзії. Однак в умовах повномасштабної війни з’являються нові безпрецедентні виклики.

«Через війну мільйони людей втратили домівки, роботу, засоби до існування. Близько 5 мільйонів громадян є внутрішньо переміщеними особами, чимало наразі — за межами України. Близько 17 мільйонів осіб потребують гуманітарної допомоги та захисту і майже 15% із них це особи з інвалідністю. Тому, відновлення України повинно відбуватися з урахуванням принципів інклюзивності та гендерної чутливості для забезпечення як нагальних потреб, так і досягнення стратегічної візії розвитку та повернення наших громадян додому».

Читайте також на сайті кампанії «Повага»: Жінки й доглядова праця: як піклуватися про людей із деменцією

Віцепрем’єрка зазначила, що повноцінне відновлення неможливе без економічних та освітніх можливостей як для жінок, так і для чоловіків. Та долученості всіх категорій населення у формуванні політик як на місцях, так і на національному рівні:

«Відновлення більш ефективне тоді, коли всі громадяни мають рівний доступ до ресурсів і можливості ними користуватися».

Координація та адвокація принципу гендерної рівності та інклюзії у відновленні

Катерина Левченко.
Катерина Левченко

Під час заходу Урядова уповноважена з гендерної політики презентувала принципи й формати роботи платформи, а також окреслила подальші кроки.

Читайте також: В Україні видали порадник для гендерних радників і радниць

«Нам потрібно зібрати більше інформації про гендерну рівність та інклюзію. Ми будемо більше спілкуватися на міжнародному рівні, щоб створити міжнародну групу друзів. Ми хочемо, щоб ця платформа була спільним майданчиком для уряду, громадських організацій, бізнесу, міжнародних організацій та медіа», — підсумувала Катерина Левченко.

Фото — Український Жіночий Фонд

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті