Головна Відео Жіночі марші в США: проти Трампа і нової судді Верховного суду

Жіночі марші в США: проти Трампа і нової судді Верховного суду

2
450
Фото: AP Photo/Jose Luis Magana

На вихідних у багатьох містах Сполучених Штатів відбулися масові акції під егідою Жіночого маршу. Хоча у попередні роки Жіночі марші проходили у січні, цього року їх вирішили провести в жовтні, напередодні президентських виборів, пише Голос Америки.

Як відзначає видання The Washington Post, учасниці заходів прагнуть консолідувати виборців, щоб завадити переобранню Дональда Трампа на другий термін. Однак головна причина проведення маршу цього року – плановане республіканцями затвердження консервативної судді Верховного суду Емі Коні Барретт, яке має відбутися в Сенаті цього тижня. Вона, відповідно до планів республіканців, повинна зайняти місце покійної Рут Гінзбург, яка займала ліберальну позицію в найвищому судовому органі країни. В результаті у Верховному суді складеться консервативна більшість – шість суддів-консерваторів проти трьох лібералів. Демократи стурбовані тим, що Барретт може проголосувати за скасування рішення «Роу проти Уейда», знакової постанови суду, яка закріпила на федеральному рівні право жінок на аборти.

«Ми підтримуємо жінок, які сьогодні мітингують у Нью-Йорку та всій Америці. Ми не припинемо боротися за спадок Рут Гінзбург. Ми не припинимо боротися за права жінок, громадянські права, доступ до медичних послуг, та більше», – заявив у суботу впливовий сенатор-демократ Чарльз Шумер.

Читайте також: Суддя Верховного Суду США Рут Гінзбург: Жінкам місце скрізь, де ухвалюють рішення

У Вашингтоні Служба національних парків видала організаторам дозвіл на мітинг за участю від 6 до 10 тисяч чоловік. Організатори Жіночого маршу заявили, що учасникам рекомендовано носіння масок і соціальне дистанціювання через пандемію. Як повідомляє консервативне видання The Federalist, у Вашингтоні учасниці маршу прийшли до будівлі Верховного суду, де також відбуваася акція прихильників Емі Коні Барретт. Видання описало ситуацію біля Верховного суду, як «напружену».

Загалом по всій країні відбулося сотні подібних мітингів і заходів. Деякі з них пройшли віртуально або в форматі автомобільного каравану в зв’язку з пандемією. Один з маршів проходив поруч із кампусом Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, де суддя Гінзбург отримала юридичну освіту.

Читайте також: Дискусія про фільм «РБГ: Життя ікони правосуддя»: Гендерна рівність – це не про жінок, це про справедливість

У 2017 році після інавгурації Трампа тисячі людей у Вашингтоні вийшли на Жіночий марш. Тоді президент США негативно відреагував на масові протести. У 2018 році, рік по тому, у річницю інавгурації Трампа по всій території США протестні «Марші жінок» повторились. У 2019 році участь у марші взяли близько 10 тисяч людей, на демонстрації були присутні не лише жінки, а й чоловіки та багато дітей. Учасники та учасниці всіх маршів виступають за повагу до прав жінок, проти патріархії, авторитаризму та «речей, які уособлює Дональд Трамп», а також вимагають збільшення представництва жінок в органах влади всіх рівнів.

50%

Фото: wtop.com, vox.com, wjla.com
Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Відео