Головна Статті Змінити правила виїзду за кордон та відсторонити Миколу Хавронюка — нові петиції на сайті уряду

Змінити правила виїзду за кордон та відсторонити Миколу Хавронюка — нові петиції на сайті уряду

1
1,178

На сайті Кабінету Міністрів України з’явилось дві петиції від представниць жіночих громадських організацій. Про це пишуть у фейсбуку МФО «Рівні можливості».

Активістки просять внести зміни до правил перетинання державного кордону громадянами та громадянками України. Зокрема, виключити слова «депутати місцевих рад» та додати слово «відокремлених» у контексті «керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування». А також — вимагають виключити Миколу Хавронюка від розробки нового кримінального кодексу України, оскільки він «поширює культ звинувачення жертви, та шукає виправдання зґвалтуванню».

Постанова про правила перетиннання кордону призвела до того, що депутатки масово складають повноваження

Авторка петиції Лариса Мартиненко зауважує, що варто внести зміни до правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57. Відповідно до цієї постанови, чиновники, посадовці та депутати і депутатки різних рівнів рад можуть перетинати кордон у випадку вичерпних ситуацій. Однією із яких є службове відрядження.

Читайте також: Заборона виїзду за кордон для депутаток: чому це не про рівність?

«Такі зміни мотивую тим, що депутати місцевих рад працюють на безкоштовній основі, після ухвалення постанови депутатки розпочали масово складати свої повноваження, чим порушують гендерну рівність у місцевих радах. А деякі міські (селищні) ради після складання такими депутатами своїх повноважень навіть не можуть повноцінно функціонувати», — йдеться у петиції.

Також авторка просить внести слово «відокремлені», що стосуватиметься структурних підрозділів.

«Адже начальник структурного підрозділу (не відокремленого відділу) не приймає на роботу працівників, не має печатки та права розпоряджатися державними коштами чи коштами громади. Структурний підрозділ за законодавством України не має самостійності, бо не має майна, не наділений правом виступати від імені юрособи у відносинах із іншими особами, зокрема не може самостійно вчиняти правочини, не може мати окремого банківського рахунку тощо», — зазначає авторка петиції.

Лариса Мартиненко також апелює до того, що постанова утискає права жінок та дискримінує їх.

Збір підписів триватиме до 29 серпня.

Людина, яка поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, не має право впливати на законодавство України

Також активістки вимагають відсторонити Миколу Хавронюка від розробки нового кримінального кодексу України, оскільки «він поширює у суспільстві культ звинувачення жертви, та шукає виправдання зґвалтуванню».

Авторка петиції Маргарита Вакал наводить цитати правознавця Хавронюка, де він виправдовує ґвалтівників, а також пропонує зважати на низку аспектів, аби не всі лочини називати зґвалтуванням:

«Одна справа, коли є проникнення в тіло, інша, коли немає. Навіть коли є проникнення, присутні багато аспектів: інтенсивність, груповий спосіб дій чи одна особа, навіть має враховуватися певна провокативна поведінка потерпілої, яка спочатку каже, що ніби хоче статевих відносин, а потім передумала», цитує Хавронюка авторка петиції.

Читайте також: Зеленського закликали впровадити статеве виховання в систему освіти

«Зґвалтування — це завжди свідома дія людини, це не нещасний випадок, насильство не має жодних виправдань! Саме тому особи з такими моральними цінностями не мають права впливати на законодавство України», — йдеться у петиції.

Також у петиції наголошують, що варто не лише розробляти кодекс, який обумовлює покарання, а й діяти превентивно. Зокрема, впровадити сексуальну освіту у школах, вчити дітей здоровому спілкуванню між собою із розумінням емоцій, почуттів, згод або незгод.  А також працювати над тим, щоб «культура насилля» припинила бути нормою нашого суспільства.

Збір підписів триватиме до 29 серпня.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті