23 травня, 17:00-18:30
Український кризовий медіа-центр (вул.Хрещатик, 2, Київ)
Учасники:
Інна Борзило, громадська діячка, виконавча директорка ГО “Центр UA”; Ганна Довгопол, координаторка програми «Ґендерна демократія» Фонд імені Гайнріха Бьолля в Україні; Олена Єна, керівниця програми «Жінки-Лідери» Національного демократичного інституту (НДІ); Світлана Заліщук, депутатка Верховної Ради; Олександр Черненко, депутат Верховної Ради України; Наталія Шульга, науковець, д.н., депутатка Київської міської ради.
Модерація: Ірина Славінська, журналістка, координаторка кампанії «Повага», продюсерка радіо «Культура»
У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс ґендерного представництва в вищих органах влади: серед поточного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Дискусія за участю народних депутатів поточного скликання, представників громадських організацій та журналістів — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти встановленню ґендерного балансу в українській політиці.
Питання до обговорення
-
Основні причини існування ґендерного дисбалансу представництва жінок у вищих органах влади в Україні.
-
Перспективи ведення ґендерних квот у Виборчому кодексі (законопроект № 3112-1): новий законопроект має забезпечити не менше 40% жінок-депутаток у Верховній Раді наступного скликання.
-
Потенційні позитивні та негативні наслідки впровадження квот за ґендерною ознакою.
-
Результати збільшення представництва жінок у вищих органах влади.
-
Які альтернативні варіанти можуть подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
Організатор: ГО “Центр UA”
Подія у Facebook
Контакти:
0667488316
Подію організовано у рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.
Довідково:
Ідея конкурсу виникла середі журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA” перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться в п’яте. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий не зважаючи на освіту, громадянство чи вік. У попередні роки в конкурсі брали участь українські та іноземні учасники, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 90-х країн.
50%