Головна Статті 2 дні, 55 спікерів, 6 дискусійних платформ: Український жіночий конгрес оприлюднив програму

2 дні, 55 спікерів, 6 дискусійних платформ: Український жіночий конгрес оприлюднив програму

0
1,012

Український жіночий конгрес цього разу збере найактивніших успішних жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа, щоб об’єднати їх довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства, як базового елементу сталого розвитку нашої держави. На сайті Конгресу з’явилася детальна програма заходів.

Повідомляється, що в тематичних обговореннях візьмуть участь перші особи держави, українські та іноземні парламентарі, дипаломати й дипломатки, представники міжнародних організацій, місцевого самоврядування, українські та закордонні експерти.

Дискусійні платформи стосуватимуться питань посилення політичної і громадської участі жінок на різних рівнях та розширення їхніх економічних можливостей, залучення жінок до процесу миротворчості та сектору безпеки, боротьби із ґендерно обумовленим насильством, а також подолання ґендерних стереотипів та посилення ґендерної освіти і просвіти.

25 листопада

Спеціальний формат: Аналіз виборів в Україні

Дискусія має на меті обговорити проведення місцевих виборів в Україні. Дати оцінку законодавчим змінам в частині виборчих квот та відкритих списків і як вони вплинули на представництво жінок у політиці? Які проблеми були під час виборів – чи належним чином організований виборчий процес в умовах пандемії? Яким був виборчий процес і чи були забезпечені права жінок на участь у виборах, чи були дискримінаційні прояви і як їм протидіяли на рівні держави та в середині суспільства? Як міжнародні спостерігачі оцінюють дотримання ґендерної рівності і недискримінації під час виборчого процесу? Як змінився представництво жінок і чоловіків у регіонах після виборів?

Жінки у сфері миробудування

Формування нового політичного порядку денного: інституційна культура ґендерної рівності, протидія сексизму та дискримінації, збільшення представництва та участі жінок у політиці на всіх рівнях.

Гендерна чутливість у бізнесі

Чи створено рівні умови для жінок і чоловіків для роботи у великому бізнесі? Які бар’єри та стереотипи існують щодо ролі жінок у бізнесі? Чи запроваджуються в Україні кращі практики щодо впровадження ґендерної чутливості у внутрішні політики великих компаній? Які тут є проблеми?

Розширення економічних можливостей для жінок

Чи забезпечено в законодавстві рівні умови для створення і належного захисту підприємництва для жінок та чоловіків? Наслідки пандемії – чи є підтримка для жінок-підприємиць, котрі втратили свої малі та середні бізнеси через пандемію? Чи є можливості пільгового кредитування для малого та середнього бізнесу в Україні, яким керують жінки? Які є успішні приклади жіночого підприємництва на регіональному рівні?

26 листопада

Спеціальний формат

Виступи спеціальних гостей Конгресу.

Гендерна рівність: національний і світовий порядок денний

Посли іноземних країн поділяться своїми думками та досвідом їхніх країн щодо запровадження цілей сталого розвитку в національні політики, зокрема, щодо забезпечення ґендерної рівності та захисту прав людини.

Live: Львів – Київ – Маріуполь. Регіональна політика та децентралізація: перспектива для гендерної рівності?

Як пандемія вплинула на реалізацію місцевих політик і програм щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків? Які перспективи розвитку місцевої ґендерної політики після виборів і чи є ґендерна політика у порядку денному? Які інструменти і заходи місцева влада запроваджує для забезпечення потреб різних груп жінок і чоловіків?

Нагадаємо, 25-26 листопада відбудеться четвертий Український жіночий конгрес. Його головною темою стане просування економічних можливостей для жінок в умовах негативного впливу COVID-19 та посилення їхньої спроможності в часі пандемії. Захід проходитиме у форматі оффлайн/онлайн події.

Захід організований громадською організацією «Український жіночий конгрес» за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості» та за підтримки міжнародних партнерів.

Передбачається онлайн-трансляція заходу на ресурсах УЖК:
Сайт http://womenua.today/
Facebook https://www.facebook.com/womenua.today/

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті