Головна Статті Офіс Віцепрем’єрки: Взуття на підборах несумісне з боєздатністю

Офіс Віцепрем’єрки: Взуття на підборах несумісне з боєздатністю

1
924

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції опублікував заяву щодо скандалу, який вибухнув у зв’язку із із жіночою формою для військовослужбовиць – учасниць параду Незалежності.

Текст заяви наводимо повністю:

Взуття на підборах несумісне з боєздатністю солдатів, а «пруський» крок на параді у такому взутті – це навмисно заподіяна шкода здоров’ю солдаток. Оскільки сьогодні в Збройних силах України проходять службу 57000 жінок – це неприпустимо.

Про це йдеться у спільній заяві Ольги Стефанішиної, Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Марини Лазебної, Міністерки соціальної політики України, Юлії Лапутіної, Міністерки у справах ветеранів та Катерини Левченко, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

Читайте також: «Жіночі обличчя лідерства з Оленою Єною»: Ольга Стефанішина

Україна впроваджує стандарти НАТО, де безумовно діє принцип рівності прав і обов’язків військовослужбовців незалежно від статі.

Так, невисокі підбори використовуються в окремих країнах-членах НАТО в якості складової парадно-вихідної форми жінок-військовослужбовиць. Але це взуття не використовується для марширування на парадах.

Одяг і взуття військовослужбовців мають відповідати вимогам, які забезпечують зручність та комфорт кожної людини як в мирних умовах, так, особливо, в умовах навчань, тренувань і, тим більше, в умовах ведення бойових дій.

Українські жінки-військові роками виборювали своє право, на рівні з чоловіками служити в мілітарних структурах України і довели свою спроможність не на підборах, а з автоматами у руках. Наразі понад 16 тисяч жінок військових отримали статус учасниць бойових дій, 19 жінок загинули, троє з них – витягуючи своїх поранених побратимів з бою.

Читайте також: Сексуальні домагання у війську: жінки підтримують публічність, чоловіки більше переживають за імідж

Зважаючи на цю неприпустиму ситуацію, урядовиці звертаються до Міністра оборони з вимогою невідкладно здійснити низку таких кроків:

  • в терміновому порядку замінити взуття на підборах на комфортне взуття для участі у параді до Дня Незалежності та на відповідних тренуваннях жінкам-курсанткам та військовослужбовицям;
  • разом з жінками-військовими та ветеранками внести зміни до моделей взуття та одягу з існуючих моделей взуття та одягу на ті, в яких буде також зручно (як парадної, так і парадно-вихідної, бо це різні форми). Перед цим провести моніторинг (аудит) щодо усіх видів військової форми для жінок-військовослужбовиць у ЗСУ та інших мілітарних формувань України;
  • керівникам урочистих заходів до Дня Незалежності забезпечити дотримання прав жінок та чоловіків і сформувати змішані «коробки» військових, до яких входять як жінки, так і чоловіки;
  • Міністру оборони визначити радника з гендерних питань;
  • провести опитування жінок сектору безпеки і оборони щодо задоволеності створеними умовами для служби, включаючи форменний одяг.

Нагадаємо, 1 липня Міноборони України опублікувало фото тренувань військовослужбовиць до параду Незалежності. Стройовий крок бійчині відтреновували у взутті на підборах.

Соціальні мережі розкритикували таке взуття учасниць параду, апелюючи до сексизму та недієздатності армії «на підборах».

Після обговорення ситуації у Верховній Раді міністр оборони Андрій Таран пообіцяв, що взуття учасниць параду буде іншим.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті