Головна Статті «Услада ока»: політикині засудили марширування на підборах

«Услада ока»: політикині засудили марширування на підборах

1
590
Військовослужбовиці на параді йтимуть у взутті на каблуку

Міноборони України опублікувало фото тренувань військовослужбовиць до параду Незалежності. Стройовий крок бійчині відтреновували у взутті на підборах.

Соціальні мережі розкритикували таке взуття учасниць параду, апелюючи до сексизму та недієздатності армії «на підборах».

На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, вони вперше крокуватимуть у парадній формі і без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах.

Висота каблука таких туфель – 6 см.

Читайте також: Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство

Народна депутатка України Ірина Геращенко зазначила, що таке рішення керівництва Міністерства оборони «з логікою не дружить».

«Спочатку подумала, що це фейк. Що хтось сплутав демонстрацію боєготовності нашої Армії і чергове шоу, яке прикрашають женщіни. Але це фото розміщено на сайті МО…

Ми важко виборювали право жінок на кар’єру в секторі безпеки і оборони, ми пройшли величезний шлях. Але проблем залишається багато. Нещодавно ми критикували міністра Тарана, що жінки в армії досі не мають спеціальної білизни, їм видають чоловіче спіднє… Немає бронежилетів з врахуванням особливостей жіночої фігури. Але мені в голову не могло прийти, що міністр, замість вирішувати проблеми, додумається до підборів на параді! На розпеченому асфальті!

Так, існує наказ, в якому вказані зразки військової форми для жінок, там передбачені підбори влітку і взимку. Але ж це не питання параду і плацу, де чоловіки крокуватимуть в берцях! Це не рівність! Це приниження!», – написала депутатка у своєму фейсбуці.

Марія Берлінська, військова та громадська діячка зауважила, що парад, де жінки на каблуках – це практика «Російської Федерації, Північній Кореї, і кількох африканських країн. Основна ціль – для услади ока високих воєначальників на трибунах. Ціль будь якого військового параду – продемонструвати військову спроможність армії. Очевидно, що солдат на каблуках абсолютно небоєздатний».

Та порадила Мінобороні не закривати коментарі під дописом, де критикують таке їхнє рішення, а провести службову перевірку, відзвітуватися скільки коштів було витрачено на закупівлю цього взуття з наших податків та хто понесе матеріальну відповідальність. Публічно вибачитись перед своєю армією та ветеранами.

Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради України, запропонувала чоловікам чиновникам Міноборони, які придумали, що жінки мають бути на підборах, самим одягнути таке взуття для участі у військовому параді

«Рівність – так рівність! А якщо серйозне – це сором і знущання над самою ідеєю рівних прав і можливостей для жінок на військовій службі, яких ми так довго добивалися з коліжанками з МФО «Рівні можливості», – написала віцеспікерка у своєму фейсбуці.

Народна депутатка Марина Бардіна риторично звернулася до мінстерства: «коли саме дівчата в АТО бігали на підборах, захищаючи ту саму незалежність України, якій буде приурочений парад».

Жінки: 50% надіслали запит на Міноборони щодо роз’яснення цієї ситуації та очікують на відповідь.  

UPD:

2 липня у Раді народні депутатки від ЄС передали подарунок міністру оборони Андрію Тарану та Верховному Головнокомандувачеві Володимиру Зеленському: взуття на підборах.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті