Головна Статті Жінки у секторі безпеки та оборони: мотивація, суворий відбір і шлях до керівних посад

Жінки у секторі безпеки та оборони: мотивація, суворий відбір і шлях до керівних посад

2
958
Катерина Павліченко
Катерина Павліченко

Напередодні Український жіночий конгрес провів спеціальну подію, присвячену дієвій участі жінок у процесах безпеки та оборони, досвіду українок під час повномасштабної війни та розвитку ветеранського руху в Україні. У межах першої теми події обговорили участь жінок у секторі безпеки та оборони.

Зокрема, заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла про залучення жінок до МВС. Павліченко наголосила, що близько 5% заявок на вступ до «Гвардії наступу» подали жінки. Загалом у підрозділах МВС частка жінок становить 30%. Це близько 80 000 жінок по всій системі, із них понад 42 000 атестованих, тобто мають спеціальні та військові звання.

«На етапі подачі заявок було близько 5% жінок, але це дуже суворий відбір. І мотивація, і фізичний рівень підготовки мають бути досить високими. Зараз ми відслідковуємо, що тільки 2% проходять до «Гвардії наступу», — сказала Катерина Павліченко.

У ЗСУ лише 9% офіцерів складають жінки

Олена Кондратюк
Олена Кондратюк

Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк розповіла, що в Збройних силах України лише 9% офіцерських посад обіймають жінки, а троє жінок мають генеральське звання.

«Хоч ми й рухаємося максимальними темпами залучення жінок до армії, а кожна українка має можливість обрати будь-яку військову професію, причому показник присутності жінок у Збройних силах найвищий серед усіх країн НАТО, усе ж у ЗСУ лише 9% офіцерів складають жінки», — сказала Кондратюк.

Читайте також: Керолін Норденґріп: як шведська депутатка захищає Україну в лавах ЗСУ

Вона зауважила, що низьку присутність жінок на керівних посадах в армії треба виправляти. На думку Кондратюк, Україні необхідно орієнтуватися на гендерну рівність і рівномірний розподіл жінок на різних посадових рівнях у арміях країн-членів НАТО.

«Увесь світ побачив, що українські жінки відіграють чільну роль у боротьбі за мир і безпеку. План дій НАТО з питань жінок, миру й безпеки передбачає подальший розвиток та інтеграцію рівності в усю діяльність політичних, цивільних і військових структур НАТО. Україна вже має успіхи в цьому напрямі, попри виклики війни», — додала Кондратюк.

Жінки можуть бути активними захисницями

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зауважила, що часто стать не має значення, коли йде мова про захист країни. Важливо мати потрібні знання та навички.

«24 лютого ніхто не дивився, ти чоловік чи жінка, дивилися на тих, хто може взяти лідерство, відповідальність, хто ставав до роботи, хто не ховався, хто був на місці. І це дуже важлива трансформація, трансформація нашого суспільства. Ми довели, що вже більше ніж 400 днів, один рік і два місяці, жінки можуть бути активними захисницями» — сказала Ольга Стефанішина під час виступу на спеціальній події Українського жіночого конгресу.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті