Головна Статті Сесіль К’єнге: раніше в неї кидали банани, зараз до неї позивається прем’єр Італії

Сесіль К’єнге: раніше в неї кидали банани, зараз до неї позивається прем’єр Італії

0
557
Italian Minister for Integration Cecile Kyenge poses during a news conference in Rome May 3, 2013. Italy’s first black minister Kyenge said on Friday she would not let racist insults and hostile reaction to her appointment distract her from her goals to foster a greater sense of community and integration. Kyenge, an eye doctor and Congo-born Italian citizen, was named integration minister in the new government of Prime Minister Enrico Letta last Saturday. REUTERS/Tony Gentile (ITALY – Tags: RELIGION POLITICS)

Депутатка Європарламенту від Італії, екс-міністр з інтеграції італійського уряду Сесіль К’єнге стала суб’єктом судового позову з боку міністра внутрішніх справ Італії, віце-прем’єра Маттео Сальвіні, який звинуватив її у наклепі. К’єнге назвала партію Сальвіні «Ліга» расистською.

Про це пише Європейська правда з посиланням на The Guardian.

2013 року, коли К’єнге стала першим темношкірим міністром в історії Італії, у неї кидали банани, а політики «Ліги» порівнювали з орангутангом.

Позов стосується реакції К’єнге на фотографію, яку розмістив у соціальних мережах Фабіо Ранієрі, який на той час був партійним секретарем «Ліги» в регіоні Емілія-Романья. Картинка зображала її як орангутанга.

Сальвіні, який став міністром внутрішніх справ на початку червня, зробив дві спроби відкрити справу про наклеп проти К’єнге. Остання була успішною, оскільки суддя постановив, що її коментарі не тільки заплямовують партію, але й ображають всіх її членів.

«Тепер, коли він міністр, він став більш потужним», – сказала К’єнге.

Маріо Боргезіо, депутат Європарламенту від «Ліги», минулого року був оштрафований на 50 тис. євро після позову К’єнге. Політик заявляв, що призначення К’єнге міністром перетворило керівництво Італії на «уряд бонг-бонго».

К’єнге переїхала до Італії з Демократичної Республіки Конго в 1983 році для вивчення медицини.

«Італія – ​​моя країна. Ніхто не може сказати, що я не італійка. Якщо хтось висловлює протест проти моєї політики чи кольору шкіри, я можу сказати їм, що це не моя проблема, це їхня проблема, вони повинні погодитися з тим, що люди африканського походження є реальністю в Європі», – заявила політик.

Тим часом Африканський Союз, який представляє всі 55 країн на континенті, вимагає від Сальвіні вибачень за порівняння африканських іммігрантів з рабами.

Прокурори на Сицилії закидають Сальвіні зловживання владою і незаконне затримання мігрантів.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті