Головна Статті В Мелітополі проголосували за Хартію рівності, але зазначили: без популяризації сексуальних меншин

В Мелітополі проголосували за Хартію рівності, але зазначили: без популяризації сексуальних меншин

0
867

Депутати Мелітопольської міської ради на сесії 7 грудня 2018 року проголосували за приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Цей проект винесено на сесію міськради вдруге: перший раз проект рішення про приєднання до Хартії не набрав достатньої кількості голосів.

Як пише РА-Мелітополь, в ході минулого сесійного засідання з’ясувалося, що не всі депутати розуміють, що собою являє Хартія і до чого вона зобов’язує місто. Зокрема, лідер афганців Андрій Чаппа заявив, що його фракція не братиме участі в голосуванні, так як вони проти одностатевих шлюбів. Інші депутати не зрозуміли, до чого одностатеві шлюби до прийняття хартії.

«Наші депутати пішли на компроміс і внесли правку в проект рішення, що Хартія ні в якому разі не популяризуватиме ідеологію ЛГБТ, а рівність не означає знищення сімейних цінностей», – пояснила Ірина Іванова, заступниця начальника фінансового управління Мелітопольської міської ради.

У проекті записано, що має бути розроблено план заходів щодо досягнення рівності чоловіків і жінок у всіх сферах життєдіяльності Мелітополя, по підтримці багатонаціональних культурних та сімейних цінностей, без дискримінації особливості статі людини і без популяризації поширення ідеології сексуальних меншин в будь-якому прояві.

Далі буде розроблено план дій та підписання самого документа.

Як відомо, першим містом в Україні, яке приєдналося до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, стала Вінниця. Це відбулося у червні 2017 року. У липні 2018 року до Хартії долучився Житомир, трохи згодом також Ірпінь. Ці міста вже відображені на Європейському атласі.

Вже проголосували, але ще не відмічені в атласі Бровари, Одеса, Ужгород, Вільнянськ, Маріуполь.

Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР). Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати наявні повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання  реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.

Текст Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад українською та англійською доступний  на сайті Асоціації міст України:

The European Charter for Equality Of Women And Men in Local Life (download)

Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад (завантажити)

Також там можна завантажити типовий проект рішення місцевої ради про приєднання до Хартії (завантажити).

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті