Головна Статті Управління по боротьбі з корупцією Румунії: екс-глава звернулася до ЄСПЛ, нова очільниця подала у відставку

Управління по боротьбі з корупцією Румунії: екс-глава звернулася до ЄСПЛ, нова очільниця подала у відставку

0
893

Лаура Кодрута Ковеші

Колишня очільниця Національного управління по боротьбі з корупцією в Румунії Лаура Кодрута Ковеші оскаржила рішення уряду про її звільнення в Європейському суді з прав людини, а її наступниця – виконуюча обов’язки голови румунського Управління по боротьбі з корупцією Анка Юрма відмовилася від своєї посади. Про це йдеться у її заяві, оприлюдненій  8 січня, пише «Європейська правда».

Анка Юрма була призначена тимчасово виконуючою обов’язки глави антикорупційного управління у липні 2018 року після контроверсійного звільнення з цієї посади своєї попередниці Лаури Кодрути Ковеші.

Анка Юрма

У вівторок її піврічний мандат завершився і Юрма заявила, що не має наміру залишатись на посаді. Очікувалось, що її мандат міг бути продовжений.

У своїй заяві Юрма пояснила, що робила все можливе, аби управління функціонувало добре, попри «нездорове середовище, у якому інституції довелося працювати».

Вона заявила, що останні події, включно з негативним висвітленням у ЗМІ, дали їй зрозуміти, що у неї більше «немає відповідних умов для продовження своєї роботи відповідно до свого бачення».

З Лаурою Ковеші пов’язують значні успіхи Румунії у боротьбі з корупцією. У період, коли вона очолила управління, за гратами опинилися екс-прем’єр та брат колишнього президента, управління домоглося арешту і відсторонення від посади мера столиці. Героями розслідувань ставали депутати, мери, міністри і діючий голова уряду, а суспільна довіра до DNA перевищила довіру до церкви.

Після звільнення вона працює в офісі генерального прокурора на посаді головного антикорупційного стратега.

Ковеші сказала, що вона не хоче компенсації і не хоче повернути свою стару роботу. «Це питання принципу», – наголосила вона.

Суд у Страсбурзі отримав скаргу наприкінці 2018 року приблизно за два тижні до закінчення шестимісячного терміну для таких процедур.

Президент Клаус Йоганніс був змушений звільнити Ковеші у липні 2018 року, коли Конституційний суд Румунії зобов’язав його дотримуватися вимоги уряду про її звільнення, незважаючи на те, що глава держави виступив проти цього кроку.

Уряд Румунії під проводом соціал-демократів намагається послабити боротьбу з корупцією з моменту перемоги на виборах у грудні 2016 року, звинувачуючи антикорупційних прокурорів у тому, що вони зловживають своєю владою. Кілька змін у законі про декриміналізацію злочинів, пов’язаних з корупцією, призвели до масових протестів минулого року.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті