Майже 73% керівних посад на підприємствах у Києві обіймають чоловіки, а середній вік киян і киянок становить 40 років. Такі результати показало дослідження, яке проводила Київська міська державна адміністрація, пише Укрінформ.
Базою для дослідження стали річні звітні документи структурних підрозділів КМДА, Київського міського центру зайнятості, статистична інформація за 2021, 2022 та 2023 роки. Також проводили інтерв’ю з секторальними представницями коаліції 1325, організовували фокус-групи з громадськими організаціями.
Загалом отримані дані допомогли підготувати рекомендації щодо покращення доступу до надання послуг у різних сферах життя для жінок та чоловіків, на основі яких напрацювали гендерний план дій для міста Києва.
У Києві більше чоловіків на керівних посадах, ніж загалом по Україні
За словами розробниці гендерного профілю, завідувачки науково-дослідного відділу моніторингу, оцінки та гендерного інтегрування, заступниці голови ГО «Гендерний креативний простір» Наталії Дмитрук, у столиці спостерігається старіння робочої сили. А загальна частка жінок на керівних посадах майже утричі менша, ніж чоловіків.
«Київ має найменшу з усіх регіонів України частку жінок, які зареєстровані як керівниці. Тобто керують підприємствами у нас переважно в Києві чоловіки — 72%, майже 73%. І лише 27% — керуючими є жінки. І це менше, ніж в Одеській області, Дніпропетровській, інших обласних центрах нашої країни», —розповіла Дмитрук.
Читайте також: У Рівному презентували гендерний профіль області
За словами експертки, по країні 48% жінок зареєстровані як підприємиці.
«Я думаю, що це можна пояснити — як перший, так і другий показник, тим, що більша частка жінок працює в галузі освіти, в галузі охорони здоров’я… Це означає, що більша частка працюючих жінок та чоловіків у нас сконцентрована у вікових групах від 40 до 50 років, і старше 50 років», — зауважила експертка.
Середній вік жителів та жительок Києва становить 40 років
Також дослідження показало, що населення Києва становить майже 3 мільйони людей, із яких 54% — жінки.
За словами Наталії Дмитрук, у 2022 році в Києві на тисячу жінок припадало 856 чоловіків. Водночас більше чоловіків, ніж жінок проживають у Солом’янському районі Києва, а найменше чоловіків мешкає у Шевченківському районі.
«На сьогодні середній вік киян та киянок становить 40 років. І ми трохи молодші, ніж інші області країни… По країні середній вік становить 44,5 роки для жінок та 39 — для чоловіків. А в Києві це 40 років для жінок і 38 років для чоловіків», — розповіла Дмитрук.
Вона звернула увагу, що в громаді Києва спостерігається гендерний розрив тривалості життя.
Читайте також: Навіщо громадам гендерні профілі?
«Середня тривалість життя в громаді для жінок становить 75 років, для чоловіків — 66 років. І, на жаль, ми думаємо, що в перспективі наступний рік або оновлені статистичні дані, скоріш за все, будуть мати більш песимістичні показники. І це майже синхронізується з показниками розриву тривалості життя, яке представлене в Україні, тобто, в середньому ми кажемо сьогодні про 8 років», — наголосила експретка.
Гендерний профіль Києва розроблений за результатами дослідження в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який реалізує Український жіночий фонд у партнерстві з Ла Страда-Україна за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США.
Аналогічні дослідження проводились ще у трьох пілотних областях проєкту (Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій).