Головна Статті Академія жіночого лідерства: 500 випускниць, 100 проєктів, 48 депутаток

Академія жіночого лідерства: 500 випускниць, 100 проєктів, 48 депутаток

1
1,428

Понад 500 жінок із десяти областей стали випускницями Академії жіночого лідерства. За два роки діяльності проєкту депутатки, майбутні політикині, представниці виконавчих органів влади та громадського сектору реалізували у своїх громадах більше 100 проєктів, спрямованих на розширення прав та можливостей жінок і дівчат.

Крім того 134 випускниці Академії взяли участь у виборах, 48 із цих кандидаток перемогли у виборчих перегонах.

Про історії випускниць та проєкти, які втілювали учасниці у своїх громадах, дивіться у відео.

Проєкт Академія жіночого лідерства реалізується Українським жіночим фондом у партнерстві з Національним демократичним інститутом. Це програма, спрямована на підтримку жінок, які прагнуть змінити власну долю та життя своїх громад. 

«Уперше ідею академії жіночого лідерства ми замислилися під час Євромайдану. Увесь світ спостерігав за тим, як українські жінки поламали всі стереотипи. Водночас, ми зрозуміли, що жінкам не вистачає середовища, де вони могли би структурувати свої знання», – коментує Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» НДІ.

Навчання в академії охоплює теми жіночого лідерства, генедерно орієнтованого врядування, громадської та політичної участі жінок, роботи зі ЗМІ, адвокації. Тут жінки можуть знайти однодумиць, налагодити професійні контакти та знайти підтримку.

Ще однією важливою складовою Академії є менторство. По завершенню навчання, випускниці стають учасницями менторської програми, яка допомагає визначити їхні професійні цілі та досягти їхнього здійснення.

Кожна випускниця також має можливість отримати фінансування для реалізації гендерно чутливого проєкту, спрямованого на поліпшення життя в громаді.

«Це дуже посилює жінок, тому що, показуючи позитивні результати, вони стають більш впевненими у своїх силах», – зазначає Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду.

Випускниці академії реалізували більше 100 ініціатив, які гуртували жінок та сприяли розвитку громад.

Наталія Алєксєєва

Наталія Алексєєва із Кочубеївської громади, що на Херсонщині, – одна із випускниць, які втілили такий проєкт у своїй громаді. Її ідея була провести інтернет до сільської біблотеки, де жінки могли б безоплатно скористатись послугами мережі будь-коли.

Читайте також: Інтернет у селі: Як жінки Кочубеївської ОТГ опановують «світову павутину»

«Моєю мотивацією до участі у Академії жіночого лідерства було бажання змінити життя моїх односельчан. Важливо, щоб молодь у селі залишалася і могла тут реалізувати свої мрії», – говорить Наталія.

Завдяки реалізованому проєкту,  бібліотека стала не лише місцем, де жінки можуть скористатися комп’ютерними послугами чи пройти онлайн-навчання. А й загалом стала простором, який гортує активних жінок, тут вони обговорюють місцеві проблеми та планують як їх можна вирішити.

Чимало випускниць ухвалює рішення йти на вибори після тренінгів Академії жіночого лідерства. Для них НДІ проводить тематичні тренінги, які допомагають у передвиборчій кампанії.

Тетяна Бобриніченко

Тетяна Бобриніченко із Вознесенська, Миколаївської області, пройшла такі навчання. «Корисним було все, і побудова моєї виборчої кампанії базувалась на знаннях отриманих на цих тренінгах», –  зазначає жінка.

Нині Тетяна депутатка Вознесенської міської ради і продовжує на іншому рівні просувати цінності гендерної рівності.

Відтак, Академія жіночго лідерства – це не лише навчання, а й платформа, яка реально сприяє збільшенню кількості жінок у політиці, причому жінок, які дістали базові знання й можуть бути грамотними депутатками у своїх громадах.

Жінки: 50%

Академія жіночого лідерства (АЖЛ) – це ініціатива Національного демократичного інституту міжнародних відносин та Українського жіночого фонду, спрямована на всебічну підтримку жінок-лідерок задля посилення їхньої участі в реформі децентралізації, зокрема в процесах прийняття рішень в громадах.

Проект здійснюється у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Національний демократичний інститут міжнародних відносин та Український жіночий фонд є партнерами Програми USAID DOBRE.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті