Головна Статті Апеляційний суд виніс рішення у справі уповноваженої АМКУ Агії Загребельської

Апеляційний суд виніс рішення у справі уповноваженої АМКУ Агії Загребельської

0
766

Чиновниця має всі шанси виграти справу в Європейському суді з прав людини.

Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу державної уповноваженої Антимонопольного комітету України Агії Загребельської щодо її покарання. Раніше Солом’янський районний суд міста Києва визнав її винною у порушенні антикорупційного законодавства. Чиновниця каже, що звернеться до Європейського суду з прав людини, повідомляє Центр протидії корупції.

У справі «Загребельська проти НАЗК» Київський апеляційний суд є останньою інстанцією. Тепер чиновницю внесуть до реєстру корупціонерів і взагалі можуть звільнити з посади.

«Суд прийняв відверто дивне рішення, адже Загребельська спростувала всі доводи прокурора в суді, а протокол НАЗК складений з надуманих підстав та ґрунтується на припущеннях. Тепер чиновниця має всі шанси виграти справу в Європейському суді з прав людини», — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Суддя Тамара Юденко повністю проігнорувала всі доводи Загребельської.

Наприклад, одним із аргументів Загребельської було те, що протокол Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) склали всупереч їхніх же роз’яснень.

Крім того, в аналогічній ситуації суддя Солом’янського суду виправдав іншу чиновницю АМКУ Тетяну Кулішову, але чомусь Загребельську визнав винною.

Читайте також: Агія Загребельська: «В розпал кожного розслідування я переживаю черговий кібербулінг»

 

Нагадаємо, 8 лютого 2019 суддя Солом’янського районного суд міста Києва Сергій Агафонов визнав винною Агію Загребельську у тому, що вона начебто порушила антикорупційне законодавство. Ці претензії їй висувало НАЗК. Суд оштрафував Загребельську на 1700 гривень, погодившись із протоколом НАЗК.

Так, один з близьких родичів Загребельської за довіреністю їздив на її старому автомобілі Toyota. Родич продав автівку за 300 тис. грн, а Загребельська подала до НАЗК інформацію про суттєві зміни в майновому стані через три дні після того, як отримала кошти від продажу автомобіля та підтверджуючі документи.

НАЗК склало проти Загребельської протокол за начебто порушення антикорупційного законодавства. В агентстві вирішили, що чиновниця мала повідомити їх про суттєві зміни в майновому стані через десять днів після зняття з реєстрації авто, а не коли вона була офіційно повідомлена та отримала дохід. Хоча закон говорить про зворотне – повідомлення подається у десятиденний строк саме з моменту отримання доходу.

Держуповноважена відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони, різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті