Головна Статті Автор петиції подав до суду на Львівську облраду через звернення проти реєстрованих партнерств

Автор петиції подав до суду на Львівську облраду через звернення проти реєстрованих партнерств

3
753

Автор петиції за реєстровані партнерства військовослужбовець ЗСУ Петро Жеруха подав до суду на Львівську обласну раду. У позові він вимагає визнати протиправним та скасувати рішення облради, де та звертається до керівництва країни щодо проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств». Про це Петро Жеруха написав у своєму фейсбуку.

Петро Жеруха

Активіст зауважив, що президент України у відповіді на петицію підкреслив, що Україна обрала рух до демократії, верховенства права та прав людини, і нагадав, що повага і захист основоположних прав людини є основним обов’язком держави. Але, пише Жеруха, багато представників влади місцевого самоврядування так не вважають.

«Свою відкриту незгоду вони підкріплюють зверненнями до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів України, де підбурюють до насилля проти мене й інших лгбт+людей.

Вважаю, що відповідь президента на мою петицію автоматично є відповіддю на їх звернення та ще одним підтвердженням підтримки лгбт+людей в Україні.

Громадяни і громадянки України мають критичне мислення і здатні самі вибудовувати цінності і традиції у власній сім’ї, не зомбуючись жодними підбурюваннями до насилля, а також розуміючи, що в Україні вони мають свободу сповідання будь-якої релігії або не сповідування жодної відповідно до законів України, і не відчувають у цьому проблем.

Той, хто буде публічно підбурювати до насилля проти мене й інших лгбт+українців/ок, використовуючи антинаукові, маніпуляційні, суб’єктивні та необгрунтовані тези, безпідставно ставлячи під сумнів наші дієздантність та фундаментальні забезпечені Конституцією права — нестиме за це відповідальність відповідно до законів України», — пояснив Петро Жеруха.

Про що йдеться у зверненні Львівської облради?

На засіданні 6 квітня з ініціативи свободівців Львівська облрада ухвалила звернення до керівництва держави щодо недопущення прийняття згаданого законопроекту. Звернення підтримав 51 депутат. Обласні депутати вважають, що законопроект суперечить Конституції, сімейному кодексу і моральним засадам українського суспільства, а «запровадження «партнерств» — це лише етап на шляху до визнання одностатевих шлюбів».

Законопроект «Про інститут реєстрованих партнерств» (№9103) у Верховну Раду подала народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун на початку березня. Вона заявила, що працювала над проектом протягом дев’яти місяців спільно з представниками ЛГБТ-спільноти, і що він покликаний законодавчо закріпити в Україні сімейний союз двох повнолітніх осіб однієї чи різної статі.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті